Mieszkańcy Jaworzna nie chcą w centrum aut

  Mieszkańcy Jaworzna nie chcą w centrum aut

  Grażyna Dębała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mieszkańcy Jaworzna chcą rynku bez samochodów. Takie są wyniki internetowej sondy, którą przeprowadził na swoich stronach jaworznicki magistrat.
  Udział w niej wzięło 900 internautów. Ponad 87 proc. uznało, że przez centrum nie powinna przebiegać główna oś komunikacyjna miasta.

  Dzisiaj z rynkiem sąsiaduje Droga Krajowa 79. Każdego dnia przejeżdża tędy kilka tysięcy samochodów. Droga się korkuje, a rynek trudno polecić, jako miejsce wypoczynku i spacerów.

  756 internautów na pytanie, "czy jest pan/pani za ograniczeniem ruchu samochodowego w rynku?" odpowiedziało "zdecydowanie tak", a 48 głosujących wybrało opcję "raczej tak". Tylko 105 osób, czyli 11,5 proc. internautów stwierdziło, że żadne zmiany w istniejącym dziś porządku nie są potrzebne.

  - Wyniki wyraźnie pokazują, że mieszkańcom nie podoba się, że przez rynek biegnie główna arteria komunikacyjna miasta. Podobne zdanie wyrazili w ubiegłorocznym badaniu opinii publicznej, które na nasze zlecenie wykonał Pentor. Ponad 83 proc. pytanych uznało wówczas, że ograniczenie ruchu samochodowego jest bardzo dobrym pomysłem - mówi Sebastian Kuś z Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

  Oczekiwania mieszkańców zostały uwzględnione w projekcie zmian w centrum. Plan zakłada przebudowę płyty rynku i przyległych ulic. Droga Krajowa 79 pobiegnie przez obwodnicę, natomiast ul. Grunwaldzka będzie dwukierunkowa. Gotowy jest projekt techniczny tego przedsięwzięcia, a na przełomie czerwca i lipca znany będzie harmonogram prac.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama