Ważne
  Krwawe wagary w Zabrzu

  Krwawe wagary w Zabrzu

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dramatycznie zakończył się pobyt na wagarach dla 13-letniego ucznia jednej z zabrzańskich szkół. Chłopiec stał się ofiarą rówieśniczki, która chcąc skorzystać z jego telefonu groziła mu nożem kuchennym. Kiedy broniąc się przed atakiem chwycił za ostrze, nieletnia szarpiąc nóż przecięła poszkodowanemu dwa palce dłoni. Konieczna była interwencja medyczna i założenie kilku szwów. Policjanci zatrzymali sprawczynię i umieścili ją w Policyjnej Izbie Dziecka.
  Do zdarzenia doszło wczorajszego poranka. W przydomowej altanie spotkało się pięcioro 13-letnich uczniów jednej ze szkół gimnazjalnych. Pod nieobecność dorosłych nastolatkowie zamiast być w szkole urządzili sobie wagary. Rozmowy przeplatane były sięganiem po papierosy. Gdy w pewnym momencie jedna z osób chciała zademonstrować umiejętność posługiwania się różnymi funkcjami telefonu komórkowego, gospodyni spotkania poprosiła kolegę o udostępnienie telefonu.
  Z chwilą odmowy agresywna dziewczyna sięgnęła po znajdujący się w altanie nóż kuchenny. Przyłożyła go do skroni chłopca nakazując oddanie telefonu. Z pozoru błaha sprawa przerodziła się w dramatyczną sytuację, gdyż broniący się chłopiec poczuł, że groźby są naprawdę realne. Próba odciągnięcia noża tylko na chwilę odsunęła zagrożenie. Po chwili ostrze noża ponownie zostało skierowane w kierunku szyi chłopca. Kolejna próba obrony zakończyła się szarpaniną, podczas której małoletnia sprawczyni zraniła kolegę. Dla 13-latki finał wczorajszych wagarów zakończył się pobytem w Policyjnej Izbie Dziecka. Jutro policjanci dostarczą sprawczynię do Sądu Rodzinnego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama