Ważne
  W Strumieniu jak w Ciechocinku?

  W Strumieniu jak w Ciechocinku?

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nie trzeba jechać nad morze, żeby nawdychać się zdrowego jodu. Wystarczy wybrać się na spacer do parku w Strumieniu, gdzie działa fontanna z solanką jodowo-bromową wydobywaną w Zabłociu.
  - To jedyna na świecie solanka o tak dużym stężeniu jodu - przekonuje Grzegorz Gomola, właściciel terenu w Zabłociu, gdzie wydobywana jest solanka. - Tu znajdują się 144 miligramy jodu w litrze, podczas gdy woda morska w Bałtyku ma 2-3 miligramy. To jest rekord w skali światowej - podkreśla Gomola.

  Władze Strumienia zareagowały szybko i zmodernizowały park, budując fontannę solankową, przy której już teraz można korzystać z inhalacji solankowej. Dlatego, po uruchomieniu fontanny solankowej, w parku jest coraz więcej spacerowiczów. Teraz władze Strumienia planują budowę tężni solankowej!
  - W najbliższym czasie chcemy załatwić niezbędne sprawy formalne, by tężnia powstała. Mamy już pomysł, w którym miejscu mogłaby stanąć. Musimy jednak przedtem sfinalizować sprawy związane z własnością gruntów - zdradza Anna Grygierek, burmistrz miasta. Na bazie solanki chcielibyśmy stworzyć ośrodek rekreacyjny

  Strumieński park modernizowano dwa lata. Była to jedna z poważniejszych inwestycji w mieście. Przeprowadzona została rewitalizacja zieleni, powstało centrum kulturalno-rekreacyjne z szachownicą z płyt chodnikowych i plenerowymi figurami do gry, wybrukowany został teren pod scenę i widownię, odnowiony został plac zabaw dla dzieci, a wokół alejek pojawiły się ławeczki i latarnie parkowe.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama