Ważne
  Katowice: Hospicjum Cordis z dzikim lokatorem

  Katowice: Hospicjum Cordis z dzikim lokatorem

  A. Pustułka, D. Niećko

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W piątek Hospicjum Cordis oficjalnie obejmuje nową siedzibę przy ulicy Ociepki 2 w Katowicach, gdzie do 2001 roku działał miejski szpital.
  Niestety, przejmowanie budynku to prawdziwa droga przez mękę. Katowicki Urząd Miasta, co chwalebne, podpisał umowę, zgodnie z którą ta niezwykle zasłużona dla chorych placówka będzie wreszcie mogła stworzyć podopiecznym godziwe warunki, ale nie zapewnił, by z budynku na czas wyprowadziła się Unia Bracka, która prowadzi tu swoje przychodnie. Narazili swoich pacjentów i zwalają winę na nas - ocenia dr Markowska


  Wskutek tego ok. 5,5 tysiąca pacjentów z Szopienic i Janowa z dnia na dzień będzie musiało korzystać z innej przychodni Unii przy kopalni Staszic w Giszowcu, gdzie zarejestrowanych jest już 14 tysięcy osób.
  Ale ani urzędnicy, ani Unia Bracka nie poczuwają się do winy za powstałą sytuację. Za to w niezręcznej roli stawiają fantastyczny, pełen poświęcenia dla chorych zespół hospicyjny, który musi tłumaczyć się za ich niedopatrzenia i zaniechania. Na kpinę zakrawa fakt, że to pierwsze stacjonarne hospicjum w województwie śląskim i jedyna placówka opiekująca się dziećmi z nowotworami musi walczyć z przeciwnościami losu i urzędniczą znieczulicą.

  - Fundacja, zamiast wcześniej szukać nowego lokum, nie zrobiła nic. Niepotrzebnie narazili swoich pacjentów na nerwy, a na dodatek zrzucają odpowiedzialność na nas - mówi dr Jolanta Markowska, prezes Hospicjum Cordis. Przypomina, że kiedy rzeczoznawca badał stan budynku okazało się, że wymaga on kapitalnego remontu.

  - A Unia, która użytkuje go od lat nie wydała na remonty ani grosza. Byli pewni, że tam zostaną, a my nie zdołamy wybudować nowego hospicjum - ocenia dr Markowska.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama