Jastrzębie Zdrój: Skazani słuchają rocka, rzeźbią i malują

  Jastrzębie Zdrój: Skazani słuchają rocka, rzeźbią i malują

  Barbara Musiałek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Więźniowie z Zakładu Karnego w Jastrzębiu Zdroju w ramach akcji resocjalizacyjnej bawili się w czwartek przy dźwiękach zespołu Seven B.
  Grupa koncertowała na świeżym powietrzu - scenę ustawiono na placu więziennym. W takich warunkach szczególnie dwuznacznie zabrzmiał utwór: "W jedną stronę bilet"...

  Skazani jednak byli zachwyceni. - To naprawdę coś wspaniałego. Koncert na żywo to nie to samo, co muzyka z odtwarzacza - mówi pan Czesław, któremu do wyjścia na wolność zostało jeszcze dwa lata. - Są tu ludzie na różnym poziomie wykształcenia, ale wszyscy lubią muzykę. Niektórzy nawet sami próbują grać w więziennej świetlicy - dodaje.

  Koncert to jeden z pomysłów na resocjalizację osadzonych, który wpisuje się w program całorocznych zajęć, serwowanych więźniom. Grupa Seven B występuje w ośrodkach wychowawczych i zakładach karnych na terenie całej Polski, przestrzegając przy okazji słuchaczy przed zgubnymi nałogami. - Zaprosiliśmy właśnie ten zespół, ponieważ ma on w swoim repertuarze teksty mówiące o walce z uzależnieniem. A to nawiązuje do programów, jakie od kilku lat realizujemy w naszym zakładzie - mówi młodszy chorąży, Tomasz Marciniak, rzecznik prasowy zakładu.

  W ramach programów profilaktycznych więźniowie uczestniczą też w zajęciach rękodzielniczych, na których miedzy innymi malują i rzeźbią. - Zależy nam na tym, żeby osadzeni nabrali nawyku spędzania czasu w sposób społecznie akceptowalny - podkreśla rzecznik. W zakładzie przebywa 1200 skazanych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama