Nadzwyczajny kongres Związku Górnośląskiego

  Nadzwyczajny kongres Związku Górnośląskiego

  Krzysztof Szendzielorz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W 20-lecia Związku Górnośląskiego w sobotę odbył się kongres programowy tej organizacji.
  Jego delegaci określi priorytety swojej działalności. Mają nimi być samorządność, rodzina, kultura i tożsamość Górnego Śląska oraz edukacja regionalna.

  "Pragniemy, współpracując z wszystkimi zainteresowanymi poszerzaniem samorządności terytorialnej i gospodarczej, zgodnie z tradycją miejsca, przyspieszyć realizację reformy ustrojowej w kierunku większego upodmiotowienia społeczności lokalnych i regionalnych" - pisze prezes Józef Buszman w specjalnym piśmie, podsumowującym działalność ZG.

  Związek zarejestrowano 30 czerwca 1989 roku. Był pierwszą dużą regionalną organizacją w kraju, która powstała po wyborach parlamentarnych z 4 czerwca. Jego członkami jest obecnie ok. 5,5 tys. osób, w tym były premier Jerzy Buzek. ZG co roku przyznaje Nagrody im. W. Korfantego dla osób i instytucji zasłużonym dla regionu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama