Żal za Giertychem

Żal za Giertychem

Grażyna Kuźnik, publicystka

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Polska młodzież coraz rzadziej sięga po narkotyki; amfetamina wyszła z mody, marihuana mocno straciła na uroku, a inne środki używane są niemal śladowo.
Takie wnioski opublikował właśnie Instytut Psychiatrii i Neurologii, który wykonał badania w ramach europejskiego programu ESPAD. To doskonała wiadomość. Ale, jak się okazuje, nie dla wszystkich.

Dyżurny psycholog kraju, prof. Janusz Czapiński, skomentował te wyniki w piśmie "Narkomania" i jest pełen pesymizmu. Przewiduje, że poprawa jest złudna.

Wkrótce młodzież będzie ćpać więcej niż kiedykolwiek, a to z żalu za Romanem Giertychem.
Bo, zdaniem profesora, to właśnie minister Giertych przemienił na lepsze polskich uczniów, służąc im zestawem kar, mundurkami, wizytami słynnych trójek, a przede wszystkim autorytetem. "Mieliśmy wte- dy do czynienia z sytuacją wyjątkową, ale era Giertycha skończyła się" - ubolewa psycholog.

Teraz młodzież nie mając na kim się oprzeć wróci do ćpania. Co robić? No, chyba tylko błagać, aby ten cudotwórca oświaty powrócił na swoje stanowisko, choć swego czasu pod petycją o jego odwołanie podpisało się 100 tys. osób.

Prof. Czapiński wypowiada się chętnie, a to w sprawie niewinności pedofila Samsona, a to ukarania kwotą 1,5 mln zł rolnika, który koło swojej chałupy wyciął drzewa. Głośno też wieszczył rok temu, że PiS w pięknym stylu odniesie zwycięstwo w wyborach. Pamiętam, protestował też przeciw wróżbiarzom, którzy podszywają się pod znawców i szkodzą tym, którzy szukają fachowej porady. Tym razem miał świętą rację.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo