PKP otruło mnie dymem papierosowym

  PKP otruło mnie dymem papierosowym

  Marcin Twaróg

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  PKP idzie pod prąd światowym trendom, modzie i zdrowemu rozsądkowi. Popiera palenie papierosów i za nic ma zdrowie moje jak i setek innych podróżnych.
  Nie palę. Dym papierosowy mnie drażni. Nie lubię jego zapachu i smaku szczególnie jeśli przesiąka nim moje ubranie. Od czasu do czasu muszę jednak skorzystać z usług narodowego przewoźnika - PKP, który skazuje mnie na długie godziny oddychania nikotynowymi wydechami współpasażerów.

  Dzisiaj w nocy miałem wątpliwą przyjemność podróżowania koleją z Warszawy do Katowic.

  Po pierwsze dlatego, że pociąg w stolicy opóźniony był już o 50 minut, co spowodowało, że na dworcu głównym musiałem spędzić dodatkowo prawie godzinę. Kto raz tam był, ten wie, że to nic przyjemnego.

  Po drugie dlatego, że maszynista zatrzymał się, jak u siebie na wsi, czyli w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, a nie tam, gdzie powinien. Wagony w stronę Katowic stawały akurat w tym sektorze, gdzie miały się pojawić te w stronę Krakowa.

  Po drugie dlatego, że pospieszny był nabity jak stodoła na jesień. Kupiłem bilet, ale PKP zapewne przezornie miejscówki nie przydzieliło. W połowie wagonów - koloniści, reszta zamknięta, bo to kuszetki. Dla tzw. normalnych podróżnych dostępnych było zaledwie kilka wagonów, z czego większość dla palących.

  Nie muszę chyba dodawać, że znalezienie miejsca w wagonie dla niepalących było niemożliwe. Wybrałem więc z przymusu wagon dla palących. Cztery godziny w przedziale z palącymi papierosy z pewnością odbije się na moim zdrowiu.

  Żeby było jasne. Nie mam pretensji do tych osób, które popalały sobie raz za razem. W końcu to ich prawo. Mam jednak żal do PKP, że sankcjonuje sytuację, z której w każdym normalnym kraju firma przewozowa musiałaby się tłumaczyć przed sądem, bo w końcu to ona naraża podróżnych na utratę zdrowia, a nawet śmierć - jeśli wierzyć napisom na pudełkach papierosów.

  A może założę sprawę i pozwę PKP?

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama