Zebrzydowice: Spalarnia - musi być jakiś kompromis

  Zebrzydowice: Spalarnia - musi być jakiś kompromis

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Zebrzydowicach odbyło się spotkanie w sprawie spalarni odpadów komunalnych, którą Czesi chcą wybudować w Karwinie, raptem 7 kilometrów od granicy z Polską.
  Wzięli w nim udział m.in. wicewojewoda śląski Stanisław Dąbrowa, wicewojewoda województwa morawsko-śląskiego Miroslav Novák oraz samorządowcy z powiatu cieszyńskiego.

  - Podczas spotkania strony zaprezentowały swoje stanowiska. Czesi muszą brać pod uwagę to, że żyjemy na wspólnym kawałku ziemi i my się na spalarnię nie godzimy. Spotkanie nie rozwiało naszych obaw i wątpliwości - powiedział wójt Zebrzydowic, Andrzej Kondziołka.

  Wicewodewoda Dąbrowa podkreślił, że Czesi przedstawili swoje argumenty, ale też uważnie słuchali, co Polacy mają do powiedzenia.

  - Są rozbieżności na temat budowy spalarni, ale zaplanowaliśmy kolejne spotkania na ten temat. Mam nadzieję, że dojdziemy do kompromisu, który zadowoli i Polaków, i Czechów. To dopiero początek drogi, by rozwiązać problem z uwzględnieniem interesów lokalnych społeczności - dodał wicewojewoda Dąbrowa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama