Na trzy miesiące wstrzymują protest w wodzisławskim szpitalu

Na trzy miesiące wstrzymują protest w wodzisławskim szpitalu

Mirosława Książek

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

130 zł do stawki dla pielęgniarek, 100 zł dla kierowców pogotowia i 75 zł dla salowych - takie podwyżki dostaną jeszcze w czerwcu pracownicy miejskiego szpitala.
Porozumienie z dyrekcją kończy chwilowo strajk w tej placówce. Związkowcy i dyrekcja dogadali się w większości spornych kwestii i protest został zawieszony do końca września.

- Po tym terminie zasiądziemy do nowych rozmów, by dalej walczyć o swoje - mówi Ireneusz Wojtylak, szef Solidarności w placówce.

Początkowo pracownicy domagali się 240 zł (oprócz lekarzy, którzy dostali już podwyżkę). Dyr. Henryk Wojtaszek tłumaczył, że szpitala na to nie stać. W zamian za zmniejszenie żądań płacowych strajkujący wywalczyli gwarancje przedłużenia umów o pracę dla kilkunastu osób. Gdyby nie doszło do porozumienia, związkowcy grozili rozpoczęciem strajku okupacyjnego. - Mam nadzieję, że rozejm potrwa dłużej niż trzy miesiące. Najważniejsze, że w końcu jest porozumienie. Spór trwał zbyt długo - mówi wicestarosta Tadeusz Skatuła, który wziął udział w rozmowach.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo