Ważne
  Jubileusz Trybuny Górniczej

  Jubileusz Trybuny Górniczej

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  "Trybuna Górnicza" obchodzi jubileusz 15-lecia istnienia. W czwartek odbyła się z tej okazji w Katowicach gala.
  Toast za pomyślność największej branżowej gazety w kraju, należącej do Wydawnictwa Górniczego, wzniosły w kinoteatrze Rialto osobistości naszego regionu. Oprawę muzyczną zapewniła Ewa Uryga, jedna z najlepszych polskich wokalistek jazzowych.

  - "Trybuna Górnicza" to gazeta, która pozwala przemysł górniczy pokazać z innej niż warszawska perspektywy i w sposób rzetelny. Pokazywanie górników i ich pasji to wasze zadanie - życzył wydawnictwu powodzenia Bogusław Śmiegielski, marszałek województwa śląskiego.
  - Gazeta humanistom, takim jak ja, służy radą i pomocą - mówiła z kolei Krystyna Bochenek, wicemarszałek Senatu RP. Goście nie szczędzili pochwał. - Tytuł, to źródło fachowej wiedzy na temat górnictwa i wszystko to, co ważne na Śląsku - dodawał Zygmunt Łukaszczyk, wojewoda śląski.

  Pierwszy numer "Trybuny Górniczej" ukazał się 9 czerwca 1994 roku. Dziś wydawany jest w nakładzie 85 tys. egzemplarzy w każdy czwartek. Od półtora roku dostępne jest także wydanie internetowe. - Wchodząc w internet, nie zaniedbujemy gazety papierowej - deklarował Krystian Krawczyk, redaktor naczelny "TG". - Staramy się być gazetą dla wszystkich. Udaje nam się to od czasu wprowadzenia wkładki "Po szychcie", która pokazuje nie tylko górnika robiącego zadymy w Warszawie, ale i górnika - człowieka.

  - Mamy szeroki profil czytelników, bo "Trybuna" jest o Śląsku, jego historii i tradycji, ale także teraźniejszości, różnych aspektach życia w regionie - dodał Witold Pustułka, prezes Wydawnictwa Górniczego.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gratulacje dla komuchów...

   Zgłoś naruszenie treści

   Kompania Węglowa to przechowalnia starych towarzyszy partyjnych. Może wreszcie czas na porządki. Czy Trybuna Górnicza o tym napisze?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama