Województwo śląskie będzie gospodarzem Szczytu Młodzieży

  Województwo śląskie będzie gospodarzem Szczytu Młodzieży

  MT

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Młodzież z Francji, Niemiec i Polski zjedzie w niedzielę do Bielska -Białej na dziewiąte spotkanie w ramach regionalnego Trójkąta Weimarskiego.
  Celem tej imprezy - organizowanej co roku u jednego z partnerów i skupiającej 15-tu uczestników z każdego regionu ( licealistów i studentów pierwszych lat ) - jest promocja regionów oraz wspieranie kreatywności i budowanie wśród młodych zasad tolerancji i demokracji Tradycyjnie ostatnim punktem tygodnia obfitującego w wizyty, panele i warsztaty jest spotkanie z szefami trzech regionów i debata nawiązująca do tematyki kolejnych edycji Szczytu, jak i do spraw nurtujących młodych ludzi.


  Organizatorzy tegorocznego programu proponują młodym ludziom interesujący i aktualny temat przewodni: Przekraczać granice, który będzie kontynuowany w czasie kolejnych dwóch edycji w Niemczech w 2010 r. i we Francji w 2012. Na tegoroczny program złożą się warsztaty, dyskusje oraz wizyty studyjne na terenie euroregionów Beskidy i Śląsk Cieszyński. Tradycyjnie już ostatnim punktem programu spotkań młodzieży będzie debata z reprezentantami władz regionów partnerskich (Parkhotel Vienna, Bielsko-Biała - spotkanie otwarte dla mediów).

  Uczestnicy Trójkąta Weimarskiego będą fotograficznie dokumentować swój pobyt w województwie śląskim. Na zakończenie najlepsze prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy No Limits - No Borders.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama