W Gliwicach odbyło się forum dyskusyjne Polska - Niemcy

  W Gliwicach odbyło się forum dyskusyjne Polska - Niemcy

  MT

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Gliwickiego Forum Dyskusyjnego.
  Polska - Niemcy. Wzajemny wizerunek i wizja Europy to tytuł dzisiejszego forum, jakie odbyło się w Gliwicach.

  Pierwsze forum zorientowane było tematycznie wokół najnowszej publikacji Instytutu Spraw Publicznych i Fundacji Konrada Adenauera poświęconej polsko-niemieckiemu wzajemnemu postrzeganiu - i to nie tylko w mediach i polityce, ale także w życiu codziennym.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   !?

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Rozważając informacje o ustawowym wyrównaniu do 2000,00 zł wynagrodzeń byłych funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej i innych służb. Można zrozumieć to wyrównanie - czyli ograniczenie,...rozwiń całość

   Rozważając informacje o ustawowym wyrównaniu do 2000,00 zł wynagrodzeń byłych funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej i innych służb. Można zrozumieć to wyrównanie - czyli ograniczenie, zmniejszenie wynagrodzenia odnośnie osób-funkcjonariuszy na kierowniczych stanowiskach odpowiedzialnych za wiele złych działań przeciwko obywatelom kraju. Ale już trudno pogodzić sie z takim stanowiskiem odnośnie dużej rzeszy zwykłych, szeregowych pracownikow Milicji, potem Policji, którzy normalnie pracowali i nie angażowali się do żadnych akcji, byli zwykłymi pracownikami, a także z racji swoich przekonań religijnych nie byli zdolni do działan , które mogłyby zaszkodzić innym. Oni ciężko i solidnie pracowali , a jeżeli potem odeszli na emeryturę – to była to emerytura wynosząca ok. 60 % normalnej emerytury i dopiero po wielu latach otrzymywali normalną emeryturę. Druga kwestia: ci byli pracownicy pracowali także na emeryturze, często przy prostych pracach, aby podreperować skromny budżet rodzinny i ich emerytura troszke wzrosła własnie dzięki temu dorabianiu. Dlatego też tacy zwykli pracownicy tej instytucji nie powinni odpowiadać za wszelakie działania tych wysokich funkcjonariuszy, nie powinni oni ponosić za te działania odpowiedzialności, skoro w tych działaniach, ani w żadnych akcjach, nigdy nie uczestniczyli - w żaden sposób- a także nie mogli mieć żadnego wpływu na te działania. /A już i tak wcześniej ograniczono im urzędowo - to dotyczyło znacznej liczby byłych pracowników- wynagrodzenia tylko z tego tytułu , że tam pracowali/. Tego wymaga poczucie sprawiedliwości społecznej i zwykłej sprawiedliwości. Ci ludzie – uczciwi i niewinni – nie mogą być krzywdzeni – w taki właśnie sposób, tylko dlatego , tam pracowali, a także uczęszczali do szkół. My wyborcy- mamy nadzieję-, że aktualny Rząd nie skrzywdzi swoich obywateli – z racji zwykłej pracy w instytucji, takiej jak inne instytucje, którzy zwyczajnie pracowali, aby utrzymać swoje rodziny - i znajdzie rozwiązanie tej sprawy takie, aby uporządkować te kwestie, ale tak, by nie skrzywdzić przy tym tych, którzy nie mieli nic wspólnego z różnymi działaniami osób i funkcjonariuszy odpowiedzialnych za stan rzeczy.

   Były także glosy, że emerytom -wszystkim?- wyrówna się emerytury do jednej kwoty. To byłoby nie do przyjęcia i byłoby czymś najgorszym ,co mogłoby się przydarzyć w historii! My wyborcy aktualnego Rządu nie wierzymy w takie anomalie i zwracamy się do Rządzących, aby nie krzywdzili obywateli, uczciwie i ciężko pracujących na utrzymanie swojej rodziny przez całe swoje życie.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Stosunki sąsiedzkie...

   Zainteresowani Polską (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Niemcy najczęściej nie byli i nie są zadowoleni z Polski, szczególnie wtedy, gdy Polska upomina się o cokolwiek, więc nie należy rzucać gromów na wypowiedzi Prezydenta RP, lecz zastanowić się nad...rozwiń całość

   Niemcy najczęściej nie byli i nie są zadowoleni z Polski, szczególnie wtedy, gdy Polska upomina się o cokolwiek, więc nie należy rzucać gromów na wypowiedzi Prezydenta RP, lecz zastanowić się nad tym , co stało się w 1939 r., o agresji Niemiec na Polskę, aby taka sytuacja nie powtórzyła się nigdy więcej. Trzeba właśnie powiedzieć i przypominać bolesne prawdy, nie po to aby jątrzyć , ale KU PRZESTRODZE. OBYDWIE STRONY POWINNY DĄŻYĆ DO POLEPSZENIA STOSUNKÓW SĄSIEDZKICH.
   NIGDY WIĘCEJ WOJNY! ŻADNEJ - I NIGDZIE!!! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   skatowane dzieci

   karol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Młodociany partner /konkubent/ mieszkający z nastolatką bił, rzucil o ziemie dziecko tej dziewczyny. Malutki chlopczyk jest nieprzytomny , z obrzekiem mózgu. /Super Expres , 20.02,2015/. Tak...rozwiń całość

   Młodociany partner /konkubent/ mieszkający z nastolatką bił, rzucil o ziemie dziecko tej dziewczyny. Malutki chlopczyk jest nieprzytomny , z obrzekiem mózgu. /Super Expres , 20.02,2015/. Tak wlaśnie, szkodliwa edukacja seksualna,powodująca przedwczesne rozpoczynanie współżycia seksualnego, promocja wolnych związków, brak jakichkolwiek wartości - życie człowieka - wg takiego zwyrodnialca /a jest takich coraz więcej/ - nie ma zadnej wartości. Takie sytuacje zdarzaja sie najczęściej w takich wolnych związkach - natomiast wmawia się społeczeństwu , ze zło istnieje w rodzinach i trzeba rodzine zniszczyć - w ramach "likwidacji stereotypów"! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dzieci częstuje sie maruhuaną...

   rodzic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   W stanie Kolorado w USA coraz więcej dzieci w wieku ok. 5 lat trafia do szpitala po spozyciu marihuany. Jest to uboczny efekt zalegalizowania tego narkotyku./ Inform. z Dziennika Zach. z dnia...rozwiń całość

   W stanie Kolorado w USA coraz więcej dzieci w wieku ok. 5 lat trafia do szpitala po spozyciu marihuany. Jest to uboczny efekt zalegalizowania tego narkotyku./ Inform. z Dziennika Zach. z dnia 13.04.2015 r. str. 15/.
   I co na to Palikot? Dać dzieciom narkotyki zamiast normalnego wychowania i normalnej rodziny oraz srodkow na utrzymanie? Bo to łatwiejsze! A co na obywatele tego kraju? Też zgadzaja sie na taką opcję? Przeciez to łatwiejsze, nie musi sie dbać o wychowanie i utrzymanie dzieci , /a takze dorosłych/, i pilnować dzieci, wystarczy dać im "kompociku od marysi" i problem z głowy?
   Więc tylko popierać Palikota i jemu podobnych?
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WybraC...

   zainteresowani (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Wybierzmy mądrze / w wyborach prezydenckich/, WYBIERZMY LUDZI, KTÓRZY BĘDĄ STARAC SIE O PRACĘ, O MIESZKANIA, O WYCHOWANIE DZIECI W RODZINACH, /a nie przez dwie lub dwóch niezidentyfikowanych...rozwiń całość

   Wybierzmy mądrze / w wyborach prezydenckich/, WYBIERZMY LUDZI, KTÓRZY BĘDĄ STARAC SIE O PRACĘ, O MIESZKANIA, O WYCHOWANIE DZIECI W RODZINACH, /a nie przez dwie lub dwóch niezidentyfikowanych osobników, nie wiedzących, kim są , z zaburzoną tożsamością/.

   NIE WYBIERAJMY BIEDNYCH ,ZAGUBIONYCH ŻYCIOWO OSÓB, KTÓRYCH JEDYNYM CELEM JEST PROMOCJA SIEBIE , A JEDYNYM PROGRAMEM - ZNISZCZENIE - TYCH MAŁYCH, MŁODYCH I KAŻDEGO. KTO CHCE ŻYĆ NORMALNIE, BYĆ CZŁOWIEKIEM /NIE HERMAFRODYTĄ/, UCZCIWIE PRACOWAC, MIEĆ SWIATOPOGLĄD ZAWIERAJĄCY PRAWDZIWE I UNIWERSALNE WARTOŚCI - JAK OCHRONA ŻYCIA LUDZKIEGO, POMOC DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI. NIENARZUCANIE DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI NIENORNALNYCH I NIEZGODNYCH Z NATURĄ CZŁOWIEKA POGLĄDÓW I NIEPRZEŚLADOWANIE WIĘKSZOSCI PRZEZ ZAGUBIONĄ MNIEJSZOŚĆ!

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jutro będzie ...

   gostek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   jutro bedzie fajna pogoda, ciepło wietrznie i przyjemnie , oby nie przywiało złych wiatrów z zachodu

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jutro będzie ...

   gostek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   jutro bedzie fajna pogoda, ciepło wietrznie i przyjemnie , oby nie przywiało złych wiatrów z zachodu

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jutro będzie ...

   gostek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   jutro bedzie fajna pogoda, ciepło wietrznie i przyjemnie , oby nie przywiało złych wiatrów z zachodu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama