Pierwszy dzień mediacji w sprawie sytuacji w klinice...

  Pierwszy dzień mediacji w sprawie sytuacji w klinice okulistycznej w Katowicach

  RED

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Anna Majchrzak, mediator z listy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej rozpoczęła dziś mediacje między dyrektorem Szpitala Klinicznego nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego a przedstawicielami personelu szpitala i związkami zawodowymi.
  Podczas pierwszych rozmów z mediatorem zostały przedstawione oczekiwania i interesy każdej ze stron konfliktu.

  Plany ŚUM dotyczą przeniesienia do klinik okulistycznych SPSK Nr 5 w Katowicach Kliniki Alergologii i Immunologii Klinicznej oraz Kliniki Endokrynologii z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Zabrzu. Zmienić się ma liczba miejsc szpitalnych na okulistyce o 40.

  Dziś SPSK nr 5 dysponuje 200 miejscami szpitalnymi i należy do największych tego typu szpitali w Europie. Obecna przy rozmowach rektor ŚUM prof. Ewa Małecka-Tendera, podkreśliła, że ewentualna decyzja co do przyszłości SPSK nr 5 jest autonomiczną decyzją uczelni, która nie musi być uzgadniania ze stroną związkową.

  Obawy wobec planowej restrukturyzacji klinik okulistycznych (dla dzieci i dorosłych) Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego strona społeczna uzasadnia dobrem pacjentów, a także - w konsekwencji ewentualnego zmniejszenia liczby łóżek szpitalnych - troską o miejsca pracy dla personelu szpitala, zagrożeniem pogorszenia się sytuacji finansowej szpitala i utratą wizerunku, jaką w kraju i w Europie ma SPSK nr 5.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama