Bliskie spotkania z UFO

  Bliskie spotkania z UFO

  MZ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dziś na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień UFO. Ustanowiono go na pamiątkę wydarzenia, do którego doszło w Stanach Zjednoczonych 2 lipca 1947.
  Wtedy to, mieszkający niedaleko miejscowości Roswell w stanie Nowy Meksyk ranczer Mac Brazel usłyszał w czasie burzy głośną eksplozję. Następnego dnia, na terenie swojej posiadłości znalazł szczątki dziwnego pojazdu. Gdy o sprawie dowiedziało się wojsko, znaleziska trafiły do bazy wojskowej w Roswell. Armia najpierw potwierdzała, że doszło do katastrofy UFO, a potem zaczęła sprawę tuszować i odwoływać wcześniejsze oświadczenia. Dziś incydent w Roswell to jedno z najbardziej znanych zjawisk paranormalnych, które rozpalają wyobraźnię.

  Na pamiątkę tego wydarzenia sprzed 62 lat, dziś w Wylatowie na Dolnym Śląsku obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień UFO. Tropiciele pozaziemskich cywilizacji będą dyskutować tam o kolejnych przypadkach nawiedzania naszej planety przez ufoludki. Głównym tematem konferencji prasowej będzie sprawa obiektów latających nad górą Chełmiec w Wałbrzychu.

  Nie zabraknie też z pewnością rozważań o incydentach w naszym regionie. Cztery lata temu we wsi Chruszczobród w gminie Łazy nieznani sprawcy pozostawili tajemnicze kręgi na polu pszenżyta. Zbiegło się z to z błyskającym obiektem widzianym w niedalekim lesie. W sierpniu ubiegłego roku podobne figury geometryczne zauważyli mieszkańcy Będzina, zaś trzy lata temu goście z kosmosu zostawili ślady w Piekarach Śląskich. Doniesienia o niezidentyfikowanych obiektach latających docierały w ostatnich latach z Tychów, Tarnowskich Gór i Rybnika.

  Niektórzy ufolodzy twierdzą, że odwiedziny obcych cywilizacji na Śląsku nie dziwią z racji dużego uprzemysłowienia naszego regionu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama