Olsztyn: Będą pieniądze na dokończenie hali

  Olsztyn: Będą pieniądze na dokończenie hali

  Piotr Piesik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  2 miliony złotych otrzyma gmina Olsztyn na dokończenie hali sportowej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013.
  Budowa hali ruszyła w styczniu ubiegłego roku obok olsztyńskiego gimnazjum, w bezpośrednim sąsiedztwie boiska piłkarskiego. Dziś obiekt jest już wyraźnie widoczny, przykryty dachem, wewnątrz trwa docieplanie ścian i układanie instalacji.

  Oddanie hali do użytku planowane jest na początku roku szkolnego 2010/2011. Będzie ona mieścić 3 boiska do siatkówki, trybuny dla 200 widzów, siłownię, sale do gimnastyki korekcyjnej oraz tenisa stołowego, do tego pełne zaplecze socjalne.

  To nie pierwsze pieniądze, pozyskane przez samorząd Olsztyna z zewnątrz na budowę hali. Już w kwietniu ubiegłego roku przyznano 2,2 miliona złotych z Wojewódzkiego Programu Rozwoju Bazy Sportowej. Łącznie więc udało się zdobyć ponad 4 miliony, przy przewidywanym całkowitym koszcie budowy hali razem z wyposażeniem, szacowanym na 7 milionów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przerwana budowa

   Kacper Karliński II (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 10

   Pierwotnie planowana hala sportowa miała być oddana do użytku najpóźniej w tym roku,co przewidywał pierwszy projekt byłego Wójta M.Stępnia. Byłby to obiekt tańszy i lepszy od obecnie realizowanego,...rozwiń całość

   Pierwotnie planowana hala sportowa miała być oddana do użytku najpóźniej w tym roku,co przewidywał pierwszy projekt byłego Wójta M.Stępnia. Byłby to obiekt tańszy i lepszy od obecnie realizowanego, mógł zarabiać na siebie. Za wszystkie dodatkowe koszty budowy (miliony zł) i nie uzyskane już w tym roku dochody z tytułu używania pomieszczeń do hali przyległych - odpowiada obecny Wójt T.Kucharski. Czy jest gdzieś Najwyższa Izba Kontroli? zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama