Tylko do jutra trwa rekrutacja na studia na Uniwersytecie...

  Tylko do jutra trwa rekrutacja na studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Do jutra trwa rekrutacja na studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Do wczoraj zarejestrowało się na studia na Uniwersytecie Śląskim 21 725 kandydatów z czego 18 156 na studia stacjonarne.
  Internetowa Rejestracja Kandydatów (IRK) na studia stacjonarne rozpoczęła się 11 maja 2009 o godzinie 12:00 i będzie prowadzona do jutra. Rejestracją objęte są wszystkie rodzaje studiów (pierwszego stopnia, drugiego stopnia, jednolite magisterskie), prowadzone zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym.

  Uniwersytet Śląski w Katowicach jest jedną z największych państwowych uczelni w Polsce i Europie.
  Na dwunastu wydziałach rozmieszczonych w sześciu śląskich miastach (Katowice, Sosnowiec, Cieszyn, Jastrzębie-Zdrój, Chorzów i Rybnik) kształci się obecnie ponad 40 000 studentów w trybie dziennym, zaocznym oraz wieczorowym. Do wyboru jest 41 kierunków studiów magisterskich, a w ich zakresie ponad 100 specjalności - niektóre unikatowe w skali kraju. Prócz tego Uczelnia proponuje studia międzywydziałowe, podyplomowe i doktoranckie. Wszystkie kierunki objęte są Europejskim Systemem Transferu Punktów (ECTS), co umożliwia swobodną wymianę międzynarodową studentów, m.in. w ramach programów Sokrates Erasmus (dzięki temu z oferty edukacyjnej uczelni zagranicznych skorzystało już 1332 naszych studentów).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama