Dąbrowa Górnicza: Będzie lepszy dojazd do Nemo, ale kosztem...

Dąbrowa Górnicza: Będzie lepszy dojazd do Nemo, ale kosztem parku

Piotr Sobierajski

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Do jednej z największych w regionie Hali Sportowej Centrum i aquaparku Nemo Wodny Świat droga dojazdowa wiedzie przez osiedlowe uliczki.
To ma się zmienić już jesienią. Wtedy ruszy budowa dróg dojazdowych z prawdziwego zdarzenia. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego dopuścił bowiem taki układ komunikacyjny do ruchu tylko warunkowo.

Inwestycja z pewnością ucieszy mieszkańców kilku wieżowców przy ul. Kościuszki, stojących tuż obok hali, bo poprowadzony tamtędy dojazd zostanie zamknięty. Kontrowersje wzbudza natomiast lokalizacja nowej drogi, która zahaczać będzie częściowo o zielone tereny w centrum miasta, czyli Park Hallera. Protestuje część radnych, którzy zbierają podpisy mieszkańców przeciwko tej inwestycji.
Obecnie do hali i aquaparku prowadzi tylko wąska ulica Dojazdowa, która łącząc się z ul. Legionów Polskich nakazuje kierowcom jazdę w prawo. To martwy zapis, bo większość z nich łamie przepisy, kierując się w lewo, w kierunku dzielnicy Reden i Gołonóg. Druga droga prowadzi między blokami przy ul. Kościuszki, zmuszając lokatorów do ucieczki przed rozpędzonymi autami. Miała być tylko drogą pożarową, ale z konieczności stała się dojazdową.

- Obie nie spełniają wymogów bezpieczeństwa, dlatego dopuszczone są do ruchu warunkowo. Termin minął wraz z końcem ubiegłego roku, ale na podstawie dodatkowej ekspertyzy, jaką przedłożyła gmina, został przedłużony. Wydaliśmy już pozwolenie na budowę nowego układu komunikacyjnego, który zapewni bezpieczeństwo kierowcom i wszystkim, którzy korzystają z hali i aquaparku. Przy wjeździe w osiedle przy ul. Kościuszki pojawi się zakaz wjazdu, ale nadal będzie droga pożarowa, z której w razie potrzeby będzie można skorzystać - mówi Zdzisław Wójcik, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Dąbrowie Górniczej.

Nowa droga ma jednak przeciwników. - Bawią się tu dzieci, jeżdżą matki z wózkami, lepiej będzie pomyśleć nad innym dojazdem - podkreśla Maria Stanisławska, mieszkanka jednego z bloków przy ul. Królowej Jadwigi. Protest złożyła też grupa dąbrowskich radnych.
« 2

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dojazd do NEMO

Zenek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 36 / 30

Jeszcze się taki nie narodził,żeby wszystkim dogodził. Uważam,że trzeba
robić swoje.Prawidłowy dojazd,jest rzeczą najważniejszą.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo