Awantura o hałas podczas koncertu w WPKiW

  Awantura o hałas podczas koncertu w WPKiW

  Beata Sypuła

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Żadnych ograniczeń, żadnych murów, żadnych granic - tak organizatorzy zapowiadali sobotni, nocny koncert Toxicator Open Air w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku.
  I rzeczywiście, część mieszkańców okolicznych osiedli uznała, że organizatorzy sobie żadnych granic nie narzucili. W czym problem? W tym, że grali prawie do rana, a hałas był spory. A to nie spodobało się tym, którzy w sobotnią noc woleli spać. To była pierwsza i ostatnia impreza tego typu, zapewniają w WPKiW

  - To, co nam urządzili, nie nadaje się do opisu cenzuralnymi słowami - irytuje się pan Piotr, mieszkaniec katowickiego Wełnowca.
  - Zaczęli jazdę o 18, myślałem, że skończy się o 22. Około północy sądziłem, że zaraz odpalą fajerwerki i pójdą do domu, a my spać. O trzeciej nad ranem zadzwoniłem do Straży Miejskiej w Chorzowie. Powiedzieli mi, że nie byłem pierwszy.

  Podobne pytania i sporo niecenzuralnych słów pojawiło się już w nocy na forum strony internetowej WPKiW, choć nie wszyscy pomstowali. Odezwali się też fani techno, obrońcy Toxicator Open Air. Ale... i oni przyznali, że hałas mógł przeszkadzać.

  W poniedziałek w naszej redakcji rozdzwoniły się telefony wściekłych ludzi. Pytali, kto pozwolił na imprezę. - Organizator otrzymał decyzję prezydenta miasta zezwalającą na organizację imprezy - tłumaczy Gabriela Kardas, rzeczniczka prezydenta Chorzowa. - Dochował bowiem wszystkich prawnie wymaganych działań, m.in. uzyskał opinię policji, sanepidu, straży pożarnej. Imprezy w parku to norma, ale taka "okazjonalna uciążliwość" też daje prawo do skargi. Pierwsza już wpłynęła w poniedziałek.

  Jeśli straż miejska potwierdzi zasadność skarg mieszkańców, organizator koncertu z megagłośnikami stanie przed Sądem Grodzkim. Władze Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku też przyznają, że nie wszystko wyszło tak, jak powinno.

  - Organizator zapewniał, że tak ustawi głośniki, by okoliczni mieszkańcy nie słyszeli muzyki. Niestety, nie sprawdził się w organizacji koncertu na otwartej przestrzeni. Dlatego to była pierwsza tego typu impreza i ostatnia - zapewnia Marek Warzecha, dyrektor ds. marketingu WPKiW. Park za wydzierżawienie gruntu na tę noc dostał kilkanaście tysięcy złotych. Bilety kosztowały od 79 do 95 złotych. Impreza miała być cykliczna.

  Przedstawiciel firmy Mayday Polska z Bielska-Białej, pomysłodawcy imprezy, nie odbierał wczoraj naszych telefonów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ja rozumiem imprezy...

   Antek z Bytkowa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   Ja rozumiem imprezy WIECZORNE, jestem w stanie wytrzymać nawet nawalankę dźwiękami techno (bo tego umc...umc...umc... muzyką nie nazwę) do późnego wieczora, ale na Boga - nie do szóstej rano! W...rozwiń całość

   Ja rozumiem imprezy WIECZORNE, jestem w stanie wytrzymać nawet nawalankę dźwiękami techno (bo tego umc...umc...umc... muzyką nie nazwę) do późnego wieczora, ale na Boga - nie do szóstej rano! W pobliżu parku mieszkają ludzie, którzy mają niezbywalne prawo, aby się w nocy WYSPAĆ. Jeśli ktoś chce sobie robić całonocne imprezy, niech sobie wynajmie odpowiednie pomieszczenie i tam właśnie je urządza. Wewnątrz.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama