Honorowy profesor

  Honorowy profesor

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Profesor Jerzy Hołowiecki, wybitny hematolog, wspaniały lekarz i cudowny człowiek został doktorem honoris causa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
  Jest twórcą największego w Polsce i jednego z najlepszych na świecie ośrodka transplantacji szpiku - Kliniki Hematologii i Transplantologii Szpiki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jedenaście lat temu doszło w niej do pierwszego w kraju przeszczepu szpiku od dawcy niespokrewnionego oraz kilka lat później do pierwszego przeszczepu szpiku od niespokrewnionego dawcy Polaka.

  Urodził się w Warszawie. W czasie wojny rodzina została deportowana na tereny Związku Sowieckiego. Potem przeniosła się do Wałbrzycha na Dolny Śląsk, by w 1953 roku znaleźć się w Bytomiu. W 1961 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej. Siedem lat później zrobił doktorat, a w 1977 roku habilitację. Prof. Hołowiecki jest autorem ponad 400 prac naukowych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo