Jak wam minął tydzień?

  Jak wam minął tydzień?

  Biskup Tadeusz Pieronek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Opisywanie tego, co się dzieje, próba ustosunkowania się do bieżących wydarzeń, napotyka na rozmaite trudności. Nie napotyka na nie komentator wyspecjalizowany w wąskiej specjalności, niezależnie od tego, czy dotyczy ona polityki, gospodarki, kultury czy jeszcze jakiejś innej dziedziny.
  Przeciętny odbiorca mediów sam układa sobie preferencje w stosunku do podawanych przez nie informacji i stara się zająć wobec nich własne stanowisko. Można spróbować ustosunkować się do niektórych wydarzeń, które z powodu lansowania ich przez środki przekazu, nabrały wyjątkowej wymowy.

  Ustawiając te wydarzenia bez precyzyjnego kryterium pierwszeństwa i odwołując się do ich osobistego odbioru, można wskazać na wydarzenia, które w konkretnym tygodniu wzbudziły szczególne emocje.
  To nie chodzi nawet o konkretny tydzień, bo rzeczywistość jest raczej szara i jeden tydzień podobny do drugiego. Niestety, jeden z ostatnich tygodni był nacechowany emocjami negatywnymi. Pierwszą z nich była nieustanna walka polityczna o bzdury, nie mające nic wspólnego z dobrem obywateli, a nastawione jedynie na to, by w opinii wyborców zdobyć poparcie przy okazji najbliższych wyborów parlamentarnych czy samorządowych. Ta walka o marchewkę sprawia wrażenie, że nie ma sensu angażować się w życie społeczne, w odpowiedzialność za to, co się dzieje w gminie, mieście, państwie, bo to wszystko załatwią za nas namaszczeni w wyborach posłowie, którzy liczą się z wyborcą tylko do momentu wyborów, natomiast po osiągnięciu sukcesu wyborczego zapominają o tych, którzy ich wynieśli do władzy i załatwiają swoje interesy.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama