W Jaworznie niektóre podwórka zalewa woda z jezdni

  W Jaworznie niektóre podwórka zalewa woda z jezdni

  Grażyna Dębała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ponad 80 mieszkańców podpisało się pod petycją do władz Jaworzna w sprawie złego odwodnienia oddanej do użytku pół roku temu Trasy Śródmiejskiej.
  Po ulewie woda z jezdni spływa na podwórka domów przy ulicach Szelonka i Leśnej. Mieszkańcy są przekonani, że przyczyną podtopień jest wadliwa konstrukcja drogi. Trasa Śródmiejska jest II etapem projektu rozbudowy jaworznickich dróg Miasto Twarzą do Autostrady. Przedsięwzięcie kosztowało 67 mln zł, z czego 58 mln zł gmina pozyskała z Unii. 67 mln zł kosztował II etap programu rozbudowy dróg Miasto Twarzą do Autostrady


  Winą za zalania podwórek mieszkańcy obarczają też urzędników, którzy zaakceptowali, według nich, wadliwy projekt. Mieszkańcy wystosowali pismo do prezydenta, radnych, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Chcą wiedzieć, jak sprawa zostanie rozwiązana.

  - Mieszkamy w tym miejscu od siedmiu lat, w tym czasie zdarzały się nawet większe ulewy z gradem, ale nigdy nie zalewało podwórek i piwnic. Dopiero, kiedy powstała Trasa Śródmiejska, to zaczęły się takie kłopoty - opowiada Barbara Sroka, mieszkanka ulicy Leśnej.

  Właściciele posesji przy Szelonka i Leśnej twierdzą, że już w czasie budowy drogi robotnicy mówili im, że projekt jest źle zrobiony i po intensywnych opadach będzie zalewać posesje. Według urzędników, wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Przyznają jednak, że wody w zbiorniku retencyjnym do którego spływa woda z ulicy, gromadzi się jej wyjątkowo dużo. Przekonują jednak, że projekt był dobry, a za zalania posesji nie można winić projektanta ani wykonawcy, a co najwyżej... opatrzność. Nikt przecież nie mógł przewidzieć, że w mieście spadnie tyle deszczu.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama