W Zabrzu wręczono Kamilki zasłużonym dla mieszkańców

  W Zabrzu wręczono Kamilki zasłużonym dla mieszkańców

  Maria Olecha

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Elżbieta Seferowicz, Maria Barbara Mazurek i stowarzyszenie Misericordia zostali tegorocznymi laureatami zabrzańskiej nagrody św. Kamila.
  Elżbieta Seferowicz, Maria Barbara Mazurek i stowarzyszenie Misericordia zostali tegorocznymi laureatami zabrzańskiej nagrody św. Kamila. To wyróżnienie, które nosi imię patrona miasta, ma charakter honorowy. Statuetki Kamilków wręczone zostały podczas uroczystej gali w Teatrze Nowym już po raz dziewiąty.

  - Wyróżnienie św. Kamila jest przyznawane osobom, które swoją działalnością społeczną zyskały wdzięczność i szacunek mieszkańców Zabrza.
  Statuetką św. Kamila nagradzane są również instytucje, organizacje i stowarzyszenia, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju miasta i jego międzynarodowego znaczenia - mówi Andrzej Wilk z Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego.

  Te honorowe wyróżnienia przyznaje kapituła złożona m.in. z proboszcza parafii św. Kamila w Zabrzu, prezydenta miasta, przewodniczącego Rady Miejskiej oraz laureatów z lat poprzednich, których jest już 25.

  W tym roku tradycyjne statuetki świętego trzymającego w ramionach chorego i potrzebującego trafiły w ręce trzech kobiet. Jak podkreśliła prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik - wyjątkowych kobiet, które swoją energią, życzliwością i ofiarnością mogłyby obdzielić wiele osób.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama