PLFA: Zagłębie Steelers Interpromex - Bielawa Owls 28:15

MT, PLFA
zaglebiesteelers.com
W rozegranym w Wojkowicach, meczu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II, Zagłębie Steelers Interpromex pokonali zawodników Bielawa Owls. Tym samym gospodarze spotkania wygrywając je 28:15, kończą rundę wiosenną ligi bez porażki.

Relację przekazujemy za Polską Ligą Futbolu Amerykańskiego.

Przez całą pierwszą połowę spotkania mogliśmy oglądać popis gry obronnej zespołu gości. Słynąca w drugiej lidze ze skutecznej gry podaniowej ofensywa Steelers nie zdołała w tej fazie gry zdobyć ani jednego przyłożenia. W pierwszej kwarcie za to, to przyjezdni zdobyli punkty po skutecznym podaniu Andrzeja Myszki do Krzysztofa Pawlaczka.

Na bardzo duże słowa uznania zasługuje niewątpliwie trener przeciwników Paweł Kazimierczak - chwali Szymon Widera, manager Zagłębie Steelers Interpromex - widać było, że gra zawodników z Bielawy byłe świetnie ustawiona pod nas. Skutkowało to tym, że nie wychodziły nam akcje podaniowe i musieliśmy w przerwie przemodelować nasz atak. W połączeniu z kilkoma gorzkimi słowami od trenera - poskutkowało.

W trzeciej i czwartej kwarcie, gra w ataku wicelidera Grupy Południowej zupełnie się odmieniła. Na skutek zmian wprowadzonych przez trenera Zagłębia Mirosława Banasika, gospodarze zdołali wyrównać mecz w trzeciej i wygrać go w czwartej kwarcie. To był z pewnością najlepiej przygotowany przez nasz sztab szkoleniowy mecz pod względem taktycznym. - ocenia Przemysław Klinger, rzecznik prasowy Sów -Pomimo okrojonego składu, z którym stanęliśmy do tego pojedynku, przez pierwsze trzy kwarty prowadziliśmy wyrównaną walkę. Niestety w końcówce, Steelers zmienili swój styl gry w ofensywie i zabrakło nam czasu, aby się do niego dostosować i szybko go zneutralizować.

Obie drużyny udają się teraz na zasłużone wakacje. Kolejne swoje mecze ligowe rozegrają przed własną publicznością Steelers 15 a Owls 22 sierpnia. Gośćmi drużyny z Zagłębia będzie beniaminek Scyzoryk Kielce, natomiast Ne mecz do Bielawy wybiorą się zawodnicy Gliwice Lions.
Zagłębie Steelers Interpromex - Bielawa Owls 28:15 (0:7, 0:0, 15:8, 13:0)

I kwarta
0:7 przyłożenie Krzysztofa Pawlaczka po 20-jardowym podaniu od Andrzeja Myszki (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Pawlaczek)

III kwarta
8:7 przyłożenie Mariusza Ostapowicza po 40-jardowym podaniu od Michała Krzelowskiego (podwyższenie za dwa punkty Michał Krzelowski)
15:7 przyłożenie Michała Krzelowskiego po 9-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Marcel Kramarczyk)
15:15 przyłożenie Macieja Szlichty po 45-jardowym podaniu od Andrzeja Myszki (podwyższenie za dwa punkty Michał Grzesiak po podaniu od Andrzeja Myszki)

IV kwarta
21:15 przyłożenie Michała Krzelowskiego po jednojardowej akcji biegowej
28:15 przyłożenie Mariusza Ostapowicza po 10-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Marcel Kramarczyk)