Raciborska ortopedia przynosi olbrzymie straty

  Raciborska ortopedia przynosi olbrzymie straty

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Oddział ortopedyczny Szpitala Rejonowego im. dr Rostka w Raciborzu drugi rok z rzędu przynosi lecznicy olbrzymie straty, co wyraźnie niepokoi władze powiatu.
  - Chodzi nawet o 700 - 800 tysięcy złotych. Musimy sprawdzić dlaczego tak się dzieje, dlatego dyrekcja do sierpnia musi nam przygotować szczegółowe analizy na temat rentowności poszczególnych oddziałów - mówi Adam Hajduk, starosta raciborski.

  Wiadomo, że od kilku lat raciborska lecznica przynosi zyski. W dużej mierze dzięki oddziałowi zakaźnemu, który ma milionowy plus. W ubiegłym roku szpital miał zysk w wysokości 600 tysięcy złotych. Jednak gdyby nie ortopedia, finanse miałyby się jeszcze lepiej.

  - Nie chodzi tutaj o żadną likwidację oddziału. Przecież to nowy szpital i tendencja jest odwrotna. Niedawno otwieraliśmy neurologię i geriatrię. Jednak być może trzeba będzie zastanowić się nad zmianą organizacji pracy na tym oddziale - mówi Adam Hajduk.

  Na ortopedii pracuje 12 specjalistów. Na pacjentów czekają tam 54 łóżka. Zdaniem dyrekcji szpitala, nie ma mowy o przeroście zatrudnienia.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama