Ważne
  W Jastrzębiu Zdroju radny to tylko pośrednik...

  W Jastrzębiu Zdroju radny to tylko pośrednik...

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Władze Jastrzębia wybrały nową firmę, która obsługuje pracownicze ubezpieczenie urzędników. To Jastrzębska Spółka Ubezpieczeniowa, której prezesem jest Wojciech Frank... wiceprzewodniczący rady miasta i partyjny kolega prezydenta, Mariana Janeckiego z rządzącej w mieście Wspólnoty Samorządowej.
  Z punktu widzenia prawa sprawa jest czysta - mówią nam prawnicy wojewody - bo firma, której szefuje Frank, to tylko pośrednik, reprezentujący dużego warszawskiego ubezpieczyciela i to on wypłaca prowizję JSU, a nie miasto.

  Jednak już zdaniem radnych opozycji sprawa jest nieetyczna. Po naszej interwencji sprawą zainteresowała się nawet Julia Pitera, pełnomocnik rządu do zwalczania korupcji, która wysłała w piątek pismo do prezydenta, Mariana Janeckiego i zażądała wyjaśnień. - Całą sprawę oceniam bardzo krytycznie. Swoje dalsze kroki uzależniam od odpowiedzi oraz od informacji o trybie wyłonienia firmy - powiedziała nam Julia Pitera.

  Tymczasem radny Frank odrzuca zarzuty o kumoterstwo. - My tylko pośredniczymy, zarabiamy na tym około 1,5 tysiąca złotych - argumentuje. Radni mówią wprost, że prezydent dał pośrednio zarobić koledze, bo wcześniej tę robotę wykonywał jeden z urzędników, po godzinach pracy.
  Zdaniem władz miasta, wszystko jest w porządku, bo prezes Wojciech Frank nie miał wpływu na wybór oferty przedstawionej przez JSU.

  - Spółka nie ubezpiecza naszych pracowników, ale zajmuje się obsługą tego ubezpieczenia dla innej firmy - tłumaczy Katarzyna Wołczańska, rzecznik urzędu miasta. Dlaczego akurat ta firma została wybrana? - Bo przedstawiła korzystniejszą ofertę od tej, z której pracownicy korzystali do tej pory. Nie otrzymuje przy tym z miejskiej kasy żadnych pieniędzy, bo pieniądze z urzędu wpływają bezpośrednio na konto głównej firmy ubezpieczeniowej. I to ona wypłaca mu prowizję - zapewnia Katarzyna Wołczańska. Nic złego w sprawie nie widzi także sam zainteresowany.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ubezpieczenie

   kakotes (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   Sprawa dotyczy nie tylko Urzędu miasta ale i placówek podległych UM. "Rada" aby zmienic ubezpieczyciela na JSU wypłyneła z władz miasta także do Biblioteku. Miejskiego Osrodka Kultury oraz...rozwiń całość

   Sprawa dotyczy nie tylko Urzędu miasta ale i placówek podległych UM. "Rada" aby zmienic ubezpieczyciela na JSU wypłyneła z władz miasta także do Biblioteku. Miejskiego Osrodka Kultury oraz Miejskiego Zarządu Nieruchomosci. MOSiRu i Zakładu Komunalnego.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama