Ważne
  Nowe autobusy jeszcze w tym roku pojawią się w Częstochowie

  Nowe autobusy jeszcze w tym roku pojawią się w Częstochowie

  Piotr Piesik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tabor autobusowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego powiększy się jeszcze przed końcem bieżącego roku o 14 nowych wozów marki mercedes.
  Będzie to 8 autobusów o długości 12 metrów oraz 6 przegubowych, o 6 metrów dłuższych. Krótsze pojazdy mogą zabrać łącznie 105 pasażerów, w tym 29 na miejscach siedzących. Pojemność przegubowców to 174 osoby, w tym 44 miejsca siedzące.

  Wszystkie pojazdy są dostosowane do przewozu niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich oraz wózków dziecięcych. Producent udziela dwuletniej gwarancji na podzespoły mechaniczne, nadwozie zaś jest zabezpieczone antykorozyjnie na co najmniej 12 lat.

  Częstochowskie MPK eksploatuje mercedesy już od 5 sezonów, z pozytywnymi doświadczeniami. Za nowe autobusy trzeba będzie zapłacić blisko 12 milionów złotych netto, z czego połowę rozłożono na trzyletnie raty. Wybór tej marki pozwoli też na większe ujednolicenie taboru MPK, w którymsą już jelcze, ikarusy i pojazdy marki MAN.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama