Chorzów: Dzień Miodu w skansenie

  Chorzów: Dzień Miodu w skansenie

  LIS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W niedzielę Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie zaprasza na Dzień Miodu. - Do skansenu przyjadą pszczelarze z całego południa Polski, czyli z terenów od Lublina po Zieloną Górę - mówi Angelika Nowicka z GPE. Będzie można nie tylko spróbować, ale i kupić pszczele produkty.
  Pojawią się nie tylko wszelkie możliwe miody, ale także miody pitne, a nawet... piwo miodowe z Ciechanowa. W zagrodzie z Łaz będzie można zobaczyć pokaz dobywania miodu, czyli tak zwaną żywą pasiekę. W skansenie pojawi się także profesor Artur Stojko, prezes Polskiej Fundacji Apiterapii, który opowiadać będzie o leczeniu chorób produktami pszczelimi.

  Będzie też akcent malarski. Zostanie otwarta wystawa twórców nieprofesjonalnych pt. "Barwy Śląska". Dwadzieścia obrazów, które pojawią się w chałupie ze Strzemieszyc pochodzi z kolekcji Gerarda Trefonia.
  - Pan Gerard obrazy twórców nieprofesjonalnych zaczął zbierać w latach 50. minionego wieku - opowiada Angelika Nowicka. - Chciał w ten sposób ocalić dawny Śląsk, jego "klimat" i obyczaje. Teraz to największa tego typu kolekcja w Polsce. W niedzielę będzie można zobaczyć między innymi obrazy Jerzego
  Sewiny, Emila Brzeziny, Jana Janigi czy Marcina Pogrzeby - wylicza.

  Dodajmy, że wystawa "Barwy Śląska" otwarta będzie do 2 sierpnia. W części artystycznej wystąpią Jorgusie, czyli Jerzy Moskała wraz z zespołem. Skansen będzie w niedzielę otwarty w godzinach 11-19. Bilety wstępu kosztują 5 i 7 złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama