24-latek potrzebuje prawie ćwierć miliona złotych na protezę...

  24-latek potrzebuje prawie ćwierć miliona złotych na protezę ręki

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Krzysztof Kufel ze Złotego Potoku w ten weekend, podczas Jurajskiego Lata Filmowego, zbierał pieniądze na protezę lewej ręki.
  To pierwsza zbiórka podczas tak dużej imprezy kulturalnej, ale Adam Markowski, wójt gminy Janów, już teraz deklaruje, że z chęcią przyjmie propozycję zbiórki podczas sierpniowego Święta Pstrąga. Krzysztof uzbierał na razie kilkanaście tysięcy złotych, a potrzebuje prawie ćwierć miliona.

  Życie 24-letniego Krzysztofa Kufla dramatycznie się odmieniło przed trzema miesiącami. Idąc do pracy 29 marca, Krzysztof nie przypuszczał, że jego powrót nie będzie drogą do domu, ale trudnym powrotem do normalnego życia.
  Na początku marca rozpoczął pracę w jednej z firm produkujących makaron. W nocy z 29 na 30 marca pośliznął się, a jego lewą rękę wciągnął niezabezpieczony mieszalnik. Stracił rękę. W trudnych chwilach wsparła go grupa przyjaciół.

  - Dzięki kolegom, narzeczonej i ludziom dobrej woli Krzysztofowi było łatwiej pogodzić się z losem - mówi Anna Kufel, matka Krzysztofa.

  24-latek wraz z narzeczoną Moniką Gomoluch spokojnie wspomina wypadek, który wciąż jest badany przez prokuraturę i Państwową Inspekcję Pracy. Obydwoje przyznają jednak, że ich świat przewrócił się do góry nogami. Nie zburzyło to jednak ich planów. 1 sierpnia zamierzają się pobrać. Wymarzonym prezentem ślubnym byłaby proteza dla Krzysztofa.

  Dzięki kolegom ruszyła zbiórka pieniędzy na inteligentną protezę dla Krzysztofa, która kosztuje 230 tysięcy złotych. Dzięki niej chłopak mógłby pracować i przytulić przyszłą żonę.

  W akcji wzięli udział wójt i radni z Janowa, strażacy z Kusiąt, przyjaciele i mieszkańcy gmin Olsztyn i Janów.

  - Niestety nasz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej nie jest w stanie pomóc Krzysztofowi, bo nie ma takich środków - mówi Adam Markowski, wójt Janowa. - Ale będziemy chcieli mu jakoś pomóc, bo to wspaniały chłopak. Chcemy, żeby młoda para przyjechała do nas 1 sierpnia na Święto Pstrąga.

  Krzysztof jest wdzięczny wszystkim za pomoc i wierzy, że kwotę uda się uzbierać.

  - Mamy już kilkanaście tysięcy złotych, ale muszę kupić tzw. sztywną protezę, żeby można było rozpocząć rehabilitację - tłumaczy Krzysztof.

  Pomoc zadeklarowała firma, w której doszło do wypadku, ale żadnego konkretnego wsparcia 24-latek jeszcze nie otrzymał. - Składali obietnice, ale do nas się nie zgłosili. Nawet nikt z firmy nie odwiedził Krzysztofa w szpitalu - mówi Monika, z trudem tłumiąc żal.

  Pomóc Krzysztofowi można wpłacając pieniądze na konto: 09 1020 1664 0000 3902 0026 7476. Na jego rzecz można również przekazać 1 procent podatku dochodowego na konto: Caritas Archidiecezji Częstochowskiej - OPP (KRS 0000226783, z dopiskiem dla Krzysztora Kufla).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama