Świętochłowice: Mają już prąd i wodę

  Świętochłowice: Mają już prąd i wodę

  Joanna Heler

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Po czwartkowej nawałnicy wraca życie do bloków przy ulicach Nastolatków i Licealnej, których mieszkańcy ucierpieli najbardziej.
  W kranach płynie już woda, a prąd jest jeszcze poodcinany w niektórych tylko piwnicach. Ma zostać przywrócony dzisiaj. W sobotę skażone fekaliami tereny wokół bloków zostały na zlecenie spółdzielni mieszkaniowej zdezynfekowane. Rawą płyną bowiem ścieki. Istniało więc zagrożenie epidemiologiczne.

  - Najważniejsze, że mieszkańcy mogą już korzystać z bieżącej wody. Z pobranych próbek nie wynikło, by została ona skażona.
  Powoli przywracane jest także zasilanie energetyczne. Nie ma go jeszcze tylko w tych piwnicach, które są mocno zawilgocone - mówi Tomasz Radgowski, dyżurny z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Świętochłowicach.

  Na szczęście sobotnie deszcze nie dały się już tak świętochłowiczanom we znaki. Choć poziom Rawy podniósł się powyżej normy, ale płynące nią ścieki, nawet w większych ilościach, była w stanie przyjąć oczyszczalnia w Klimzowcu.

  Mieszkańcy powoli kończą już także opróżniać piwnice z przechowywanych tu przedmiotów. Te zniszczone wyrzucali do kontenerów podstawionych przez MPGK.

  - Wczoraj pierwszy kurs z pełnym kontenerem odjechał już o 6.30. Widać, że piwnice już pustoszeją, albo ludzie starają się dosuszać wydobyte z piwnic przedmioty, bo teraz kontenery nie zapełniają się już w tak szybkim tempie - powiedział nam pracownik pogotowia technicznego Spółdzielni Mieszkaniowej w Świętochłowicach.

  Z pomocą mieszkańcom chcą przyjść radni. Są gotowi oddać 100 tys. złotych z puli przeznaczonej na obsługę Rady Miasta na rzecz poszkodowanych. Taka uchwała ma się znaleźć w porządku poniedziałkowej sesji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama