Ważne
  Świętochłowice: Chcieli dać, ale nie dali

  Świętochłowice: Chcieli dać, ale nie dali

  MOKR

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Choć radni zaoferowali pomoc mieszkańcom osiedla Nastolatków, poszkodowanym podczas ubiegłotygodniowego podtopienia, nic z tego nie wyszło.
  Taki punkt miał się znaleźć w porządku obrad dzisiejszej sesji. Ale się nie znalazł. Radni PO obwiniają o to prezydenta miasta. - Jeszcze w ubiegłym tygodniu złożyliśmy w kancelarii wniosek o zmianę uchwały budżetowej i przeniesienie 100 tys. zł z puli na obsługę Rady Miejskiej na pomoc poszkodowanym - mówi Andrzej Szaton, przewodniczący RM. Pod wnioskiem, który miał datę 16 lipca, podpisało się 10 radnych tzw. większości. Tymczasem wczoraj prezydent nie pojawił się na sesji, podobnie jak radni Porozumienia Świętochłowickiego.

  Na osiedlu cały czas trwają wielkie porządki. - Jeszcze w piątek kupiono dla poszkodowanych rodzin środki odkażające, środki do czyszczenia, rękawice, worki - wyliczała Urszula Gniełka, wiceprezydent miasta. - Pracują tam też ekipy, pomagające osobom starszym, samotnym i chorym, które nie są w stanie same uporządkować piwnic.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama