Częstochowa: Odwoływali prezydenta na stadionie

  Częstochowa: Odwoływali prezydenta na stadionie

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Skandalem zakończył się środowy mecz żużlowy Włókniarza z gorzowską Stalą. Członkowie Komitetu Społecznego bez zgody organizatorów zbierali na stadionie podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Tadeusza Wrony.
  Dlatego przedstawiciele częstochowskiego klubu poprosili ich o zdeponowanie list i kamizelek w Punkcie Dowodzenia Policji. Po meczu członkowie komitetu odebrali listy i zawiadomili policję. Ich zdaniem, ktoś ukradł im 100 podpisów.

  Podpisy pod wnioskiem o referendum początkowo zbierano przed stadionem. Sławomir Kocyga, członek komitetu, twierdzi, że osoby biorące udział w akcji w nagrodę dostały bilet na zawody żużlowe, ale nie prowadziły agitacji podczas samych zawodów.


  Wolontariusze relacjonują, że przy wejściu zatrzymali ich ochroniarze i kazali oddać kamizelki odblaskowe, w które byli ubrani oraz listy z podpisami. Zajście było filmowane przez jednego z członków komitetu, a w odbieraniu list uczestniczyli Żaneta Boral, dyrektorka ds. marketingu klubu oraz Janusz Haszcz, naczelnik Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego.

  - Naczelnik usiłował wyrwać listy. Podpisy zbieraliśmy przed stadionem - mówi jeden z uczestników przepychanki.

  Sławomir Kocyga nie kryje oburzenia zajściem. - Zniknęły listy ze 100 podpisami, dlatego wezwaliśmy policję. Ale referendum i tak będzie, bo mamy już kilkanaście tysięcy podpisów - mówi.

  Joanna Lazar, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zapowiada, że organy ścigania zajmą się tą sprawą, ale dopiero po wpłynięciu oficjalnego zawiadomienia, a takiego wczoraj jeszcze nie było.

  Tymczasem, według naszych, ustaleń członkowie Komitetu Społecznego zbierali podpisy na stadionie, co potwierdza wielu kibiców.

  - Po fakcie każdy może powiedzieć, co chce - tłumaczy naczelnik Janusz Haszcz. - Interweniowałem u organizatora w tej sprawie, bo wydaję zgodę na organizację imprezy i odpowiadam za bezpieczeństwo. Kiedy z panią Boral podeszliśmy do mężczyzn, którzy zbierali podpisy, doszło do dyskusji, ale to nie był mój pomysł, żeby zabrać listy. To były zawody i agitacja polityczna nie powinna mieć na nich miejsca. Żaneta Boral z Włókniarza podkreśla, że listy były w bezpiecznym miejscu i nie mogły zniknąć. - Nie ma mowy o tym, żeby ktoś je zabrał. Nie było zgody na zbieranie podpisów, stąd interwencja - tłumaczy.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chory pomysł

   ed (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   formacji SLD która chce wyjść z niebytu politycznego , a nazwiska niektórych organizatorów akcji to poliytyczny dom starców. Szkoda że trochę młodzieży dało się na to nabrać.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama