Katowice: Zobacz oblicza zła w Rondzie Sztuki

  Katowice: Zobacz oblicza zła w Rondzie Sztuki

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  "Labirynt pamięci. Oblicza zła 1939-2009" to tytuł wystawy prezentującej prace najwybitniejszych twórców videoartu na świecie
  Od 31 lipca w katowickim Rondzie Sztuki wystawione zostaną prace tak znanych twórców, jak Sophie Calle, Chris Doyle, Antonio Muntadas, Deimantas Narkevičius, Nam June Paik, Zbig Rybczyński, Bill Viola, czy Stephen Balist, współtwórca legendarnego nowojorskiego Squat Theatre. Polskich artystów reprezentować będą również Mirosław Bałka i Artur Żmijewski. Publiczność zobaczy ponadto głośną "Europę 2" Franciszki i Stefana Themersonów. Filmowa podróż w czasie (od I wojny światowej po wydarzenia współczesne) i przestrzeni (Europa, Bliski Wschód, Chile, USA, Chiny, Korea, Wietnam) jest świadectwem, jak bardzo historia zmieniła losy jednostek i narodów.

  W zakończeniu imprezy - 11 września, w rocznicę terrorystycznego ataku na wieże Word Trade Center w Nowym Yorku - udział zapowiedzieli artyści uczestniczący w wystawie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama