Katowice: Kolejnych pięciu bandytów stadionowych zatrzymała...

  Katowice: Kolejnych pięciu bandytów stadionowych zatrzymała śląska policja

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śląscy policjanci zatrzymali pięciu sprawców burd stadionowych, które miały miejsce 28 lutego 2009 r. podczas Derbów Śląska. Ujęcie chuliganów było możliwe dzięki informacjom przekazanym przez ludzi, na podstawie komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej KWP w Katowicach oraz publikacji w mediach. Policja zapowiada publikację zdjęć osób biorących udział w zadymach podczas tegorocznego Finału Pucharu Polski.
  Po burdach, które miały miejsce podczas meczu derbowego między drużynami Górnika Zabrze i Ruchu Chorzów w dniu 28.02.2009 r. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Dariusz Biel powałał zespół policjantów do wyłapania stadionowych zadymiarzy.

  Już w marcu przed obliczem prokuratora stanęło trzech sprawców burd, następnie na stronie internetowej śląskiej komendy zostały opublikowane wizerunki pozostałych chuliganów, którzy podczas tego meczu naruszyli prawo.
  Zdjęcia pseudokibiców, dzięki środkom masowego przekazu, obiegły cały kraj. Na specjalny adres internetowy ludzie przeciwni takim zachowaniom przekazywali dane dotyczące pokazanych na fotografiach osób. Dzięki takiej współpracy udało się zatrzymać kolejnych pięciu zadymiarzy.

  Sprawcy to mieszkańcy Śląska w wieku 17-40 lat. Za popełnione przestępstwa mogą w więzieniu spędzić nawet 8 lat. Ponadto kolejnych kilkunastu mężczyzn, których zdjęcia znajdują się na stronie internetowej zostało już rozpoznanych. Po ostatecznej weryfikacji danych zostaną zatrzymani i postawieni przed prokuratorem i sądem.

  Policjanci zajmujący się przestępczością na imprezach masowych zapowiedzieli już następną publikację wizerunków chuliganów, którzy wszczęli burdy podczas Finału Pucharu Polski (Ruch Chorzów - Lech Poznań), który miał miejsce 19.05.2009 r. na Stadionie Śląskim.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama