Katowice: Jak Śląskie wydaje unijne pieniądze

  Katowice: Jak Śląskie wydaje unijne pieniądze

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jesteśmy w krajowej czołówce, ale marszałek Bogusław Śmigielski apeluje o przyspieszenie prac nad projektami zgłoszonymi przez samorządy w ramach Programów Rozwoju Subregionów.
  Ministerstwo Rozwoju Regionalnego podało, jak w pierwszym półroczu 2009 r województwa wydawały środki unijne w ramach regionalnych programów operacyjnych. Najlepiej pod tym względem wypadła Wielkopolska, która wydała ponad 251 mln zł. W czołówce znalazło się także województwo śląskie, gdzie beneficjenci wydali już na realizacje projektów około 47,1 mln zł, co oznacza wykonanie planu półrocznego na poziomie 279 proc. Dotychczas podpisanych zostało 290 umów, na łączna kwotę dofinansowania prawie 608 mln zł.

  Marszałek apeluje zarazem o przyspieszenie prac nad projektami zgłoszonymi przez samorządy w ramach Programów Rozwoju Subregionów. Przypomnijmy, że samorządy lokalne zgłosiły gotowość realizacji 261 projektów wyłonionych w procedurze pozakonkursowej w ramach RPO. Podpisanie umowy na ich dofinansowanie wymaga złożenia pełnej dokumentacji i pozytywnej oceny ekspertów. Dotychczas złożono 92, a do dofinansowania wybrano 75.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama