Żmije zygzakowate grasują w Myszkowie

  Żmije zygzakowate grasują w Myszkowie

  Krzysztof Suliga

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Plaga żmij sieje strach w dzielnicy Światowit. Najwięcej jest w okolicach ulicy Bory. Ich ofiarą jest 73-letni Tadeusz Stefanowicz. Został ukąszony przez żmiję na swoim podwórku w stopę.
  Dwa tygodnie przeleżał w myszkowskim szpitalu. Noga zsiniała mu aż do pachwiny, bo wdało się zapalenie. Nadal jest bardzo spuchnięta. Bez środków przeciwbólowych nie może zasnąć. Bierze bolesne zastrzyki przeciwskrzepowe w brzuch, które będzie przyjmował przez trzy miesiące.

  Żmij jest tak dużo, że Urząd Miasta w Myszkowie postawił tablice ostrzegające przed tymi gadami przy starym, nieczynnym basenie na Światowicie. Mało kto zapuszcza się w okolice tego kąpieliska, które znajduje się tuż koło szkoły i w bezpośrednim sąsiedztwie bloków mieszkalnych.

  Tablice takie powinny stać także przy pobliskich stawach, bo i tam jest bardzo dużo gadów.
  Łukasz Korczak i Tomasz Sasiński są strażnikami Koła Wędkarskiego Światowit. Codziennie robią obchód okolicznych stawów. Od roku bezskutecznie starają się, żeby Nadleśnictwo w Siewierzu postawiło tablice informujące o zagrożeniu żmijami. Ale ich pisma do leśników pozostają bez odpowiedzi.

  - Widzimy je na co dzień. Niektóre mają ponad metr długości. Ostrzegamy przychodzące nad stawy dzieci i dorosłych, ale nie do wszystkich udaje się nam dotrzeć - mówi Sasiński. - Żmije masowo występują w Myszkowie na terenie od ulicy Granicznej aż do stawów na Gorzkowcach, gdzie spotyka się ich całe kłębowiska. W okolicach wody czują się świetnie. Znakomicie potrafią pływać. Są zmiennocieplne, więc lubią się wygrzewać w słońcu - dodaje.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zmije

  Cccb (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 12

  Zatruć je

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  k**** pupa k**** maaaak

  krzyś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 63 / 62

  k**** ludzie ratunku u mojego starego jest pełno węży one atakują widziałem dziwnego węża w linie białe ciemny brąz cholera jasna nie możecie iść do lasu bo są węże hahhahahahahhahahahaha

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  żmije

  ilo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 87 / 90

  No tak zawsze ważniejsze jest coś innego od człowieka - żmije mają imunitet

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  media kłamią

  sąsiad Stefanowicza (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 84 / 66

  Cóż, dawno się tak nie uśmiałem, jak przy tym artykule - w zasadzie dlatego, że dotyczy on mojej rodzinnej okolicy. Fakty zostały w niezręczny sposób wyolbrzymione i poprzekręcane. Oto przykłady:...rozwiń całość

  Cóż, dawno się tak nie uśmiałem, jak przy tym artykule - w zasadzie dlatego, że dotyczy on mojej rodzinnej okolicy. Fakty zostały w niezręczny sposób wyolbrzymione i poprzekręcane. Oto przykłady:

  1. w okolicy żmij wcale nie ma tak wiele. Przez ostatnie 6 lat widziałem może dwie sztuki, wszystkie zamordowane w bestialski sposób. Że plaga sieje strach? Wolne żarty.

  2. W okolice nieczynnego kąpieliska zapuszcza się całkiem sporo osób, w większości młodzież która grzecznie sączy piwko na tak zwanym "kole", także dzieci wracające ze szkoły (teraz akurat mają wakacje) oraz ludzie, którzy skracają sobie drogę spod szkoły na blokowisko.

  3. "Dwa lata temu gad ukąsił sąsiada Stefanowicza. Leżał w szpitalu trzy miesiące. Po powrocie do domu w niedługim czasie zmarł. " - no chyba kurde nie. Tak się składa że to mój bliski sąsiad, którego po pierwsze żmija ukąsiła jakieś 5-6 lat temu (nie pamiętam, mały byłem, ale na pewno więcej niż 2). No i nie zmarł w niedługim czasie po powrocie ze szpitala, chyba że dla DZ niedługi okres czasu to jakieś 2 lata.

  Tak więc nie jest tak strasznie, jak to DZ pisze :)zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo