W Siemianowicach Śląskich znowu zapadła się ziemia

  W Siemianowicach Śląskich znowu zapadła się ziemia

  Grzegorz Lisiecki

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kilkudziesięciu lokatorów mieszkań przy ul. PCK w Siemianowicach Śląskich ewakuowano po tym jak przy ich domach zapadła się ziemia.
  Przy ulicy PCK w Siemianowicach znowu osunęła się ziemia. Zaledwie dziesięć dni po tym, jak po gwałtownej ulewie przed blokiem powstała ogromna wyrwa, zagrażająca budynkowi i ludziom.

  Po tamtym wydarzeniu zapadlisko zasypano, mieszkańcy wrócili do domów. Poczuli się bezpieczniej - mieli gaz, prąd i wodę, znów mogli oglądać telewizję. Życie powoli wracało do normalności. Na krótko. - Rano byłam na targu, na zakupach - opowiada Maria Klekowska. - Mąż poprosił mnie jeszcze, żebym w aptece kupiła mu lekarstwa. Kiedy wróciłam, nie mogłam już wejść do domu, bo trwała ewakuacja. Mogła być wtedy 11, albo 11.15.

  Na miejscu szybko zjawili się strażacy, policjanci i strażnicy miejscy. Ewakuowano dwadzieścia osób mieszkających w części budynku, znajdującej się najbliżej zapadliska. Pozostali lokatorzy mogli pozostać w swoich mieszkaniach. Obserwowali, jak badana jest szczelność instalacji gazowej, a potem - jak po raz kolejny zasypywane jest zapadlisko pod ich domem.

  - Kiedyś ta dziura musi się w końcu wypełnić - zastanawiał się Anzelm Dąbrowa, który przezornie przestawił swój samochód na drugą stronę budynku, bo dziesięć dni wcześniej jedno z aut zaparkowanych przy ul. PCK wpadło do czterometrowego zapadliska.

  Pod budynkiem, na głębokości 50 metrów, biegną z Michałkowic stare kopalniane chodniki, pochodzące jeszcze z lat 20. i 30. zeszłego wieku. To właśnie one są przyczyną powstania zapadliska. - Czas zrobił swoje, podobnie jak padający deszcz - dodaje Dąbrowa.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama