Nowy szef śląskich służb skarbowych

  Nowy szef śląskich służb skarbowych

  Witold Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Minister Finansów powołał wczoraj nowego dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach.
  Został nim Jacek Przepaśnik, samodzielny inspektor, dotychczasowy szef wydziału postępowania przygotowawczego tutejszego UKS. Jednocześnie ze stanowiska odwołana została Dorota Szczyrbowska, powołana prze ekipę Prawa i Sprawiedliwości, od dwóch lat jedynie pełniąca obowiązki dyrektora tutejszego urzędu.

  - O zmianie dowiedzieliśmy podczas wczorajszego, porannego kolegium - powiedział nam wicedyrektor katowickiego UKS Dariusz Ryniewicz. - Niektórzy byli naprawdę zaskoczeni.

  Przypomnijmy, że dyrektor Szczyrbowska przez dwa lata była tylko p.o. dyrektora urzędu, bo nie udało się rozstrzygnąć żadnego z konkursów na to stanowisko. Była też skonfliktowana z częścią pracowników; sądziła się na przykład z poprzednim wieloletnim dyrektorem UKS - Józefem Wyciślokiem. O tym ostatnim mówiono zresztą, że jest murowanym kandydatem do powrotu na fotel dyrektora urzędu, ale niedawno powołano go na funkcję prezesa Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

  Katowicki Urząd Kontroli Skarbowej należy do największych w kraju i każdego roku generuje dla budżetu państwa dochody liczone w setkach milionów złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama