Kto tak naprawdę kieruje mysłowickim żłobkiem?

  Kto tak naprawdę kieruje mysłowickim żłobkiem?

  Monika Chruścińska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Co robi nowa dyrektorka mysłowickiego żłobka, kiedy nie ma jej za biurkiem placówki? Pracuje jako pielęgniarka, tyle że w prywatnej poradni chirurgicznej i w Szpitalu nr 2.
  Ilona Łabaj, która nieco ponad dwa tygodnie temu objęła stanowisko po Marlenie Grydze, pełniącej tę funkcję przez trzy lata bez odpowiednich kwalifikacji, dzieli obowiązki dyrektora ze swoimi dotychczasowymi zobowiązaniami. Taki stan rzeczy budzi wątpliwości wśród radnych gminy, którzy obawiają się, że w praktyce żłobkiem w dalszym ciągu kieruje jej poprzedniczka.

  - Docierają do mnie sygnały od pracowników placówki, że jednostką w dalszym ciągu faktycznie zarządza pani Gryga. Myślę, że pod rządami prezydenta Grzegorza Osyry jest to niestety możliwe i prawdopodobne - twierdzi radny klubu PiS, Daniel Jacent.

  Sytuacja poważnie zaniepokoiła również wiceprzewodniczącego mysłowickiej rady, Edwarda Lasoka. - Z informacji, które do mnie docierają, jasno wynika, że nowa pani dyrektor nie kieruje żłobkiem, tylko bywa w nim, czasem godzinę dziennie, innym razem dwie. Tymczasem od osoby pełniącej takie stanowisko, oprócz odpowiednich kwalifikacji, powinno wymagać się również dyspozycyjności - mówi.

  - To prawda. Poza żłobkiem pracuję jeszcze w dwóch innych placówkach. W jednej na umowę zlecenie, w drugiej na pełnym etacie - przyznaje Łabaj. - Mimo wszystko w żłobku jestem codziennie. To kwestia dobrego zorganizowania - dodaje. Ile godzin dziennie? - Różnie, ciężko powiedzieć - odpowiada nam na to pytanie jedna z pracownic placówki.

  We wtorek sprawdziliśmy, że dyrektorka żłobka od godz. 7 rano, zamiast w placówce, pracowała w prywatnej poradni chirurgicznej w Piasku. Na ul. Reymonta 11 pojawiła się dopiero około południa. - Jutro pani Łabaj będzie od godz. 9 - poinformowano nas we wtorek w poradni. Z kolei w Szpitalu nr 2, gdzie dyrektorkę obowiązują 12-godzinne dyżury, Łabaj wzięła do końca lipca urlop. Jak rozplanuje sobie pracę po jego zakończeniu?
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama