Katowice: Wielkie show dedykowane Wojciechowi Korfantemu

  Katowice: Wielkie show dedykowane Wojciechowi Korfantemu

  Teresa Semik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Trwają przygotowania do multimedialnego widowiska, dedykowanego wielkiemu Ślązakowi - Wojciechowi Korfantemu w 70. rocznicę jego śmierci. Organizatorem jest zespół Śląsk, który zaprosił do programu takie gwiazdy, jak m.in. Justyna Steczkowska oraz Marek Torzewski.
  W sobotę, 22 sierpnia o godz. 21, rozpocznie się w Katowicach koncert z wykorzystaniem najnowszych technik światła i dźwięku z pokazem laserowym. Kierownictwo artystyczne sprawuje muzyk Józef Skrzek oraz Izabela Migocz - choreograf Śląska. Reżyserują: Grzegorz Kupiec i Hanna Niemiec z telewizji TVN.

  Widowisko zatytułowane "Wojciechowi Korfantemu - Rapsod Śląski" będzie spektaklem historycznym, nawiązującym do działalności politycznej polskiego przywódcy narodowego Górnego Śląska i multimedialnym zapisem dziejów Śląska. Na placu Sejmu Śląskiego w sąsiedztwie pomnika Korfantego zaprezentowane zostaną fotografie, filmy archiwalne, efekty świetlne i laserowe, które dopełnią muzykę stworzoną przez Józefa Skrzeka.

  Justyna Steczkowska oraz Marek Torzewski wykonają z zespołem Śląsk pieśni powstańcze, które znalazły się na niedawno wydanej płycie ze Złotej Kolekcji Śląska pt. "Idą Powstańcy".

  - Chcielibyśmy, aby to wydarzenie spełniło rolę ogólnopolskiej lekcji historii - mówi Adam Pastuch, dyrektor Śląska.

  Koncert trwać będzie 1,5 godziny. Wstęp wolny. Patronat honorowy objął marszałek województwa śląskiego, Bogusław Śmigielski.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama