IV edycja Letniej Szkoły Nauczania o Holokauście w Auschwitz...

  IV edycja Letniej Szkoły Nauczania o Holokauście w Auschwitz zakończona

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sześćdziesiąt osób wzięło udział w czwartej edycji Szkoły Letniej Nauczania o Holokauście zorganizowanej przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.
  Zajęcia adresowane są do nauczycieli, studentów, trenerów i liderów organizacji pozarządowych z całej Polski, którzy zajmują się tematyką Holo-kaustu. Mają na celu poszerzenie wiedzy na temat sposobów uczenia o Holokauście, wzbogacenie warsztatu metodycznego i ułatwienie nawiązania współpracy z innymi nauczycielami.

  - To bardzo dobry program - mówi Agnieszka Ilwicka ze Studium Kultury Języków Żydowskich Uniwersytetu Wrocławskiego. - Spotykałam się niedawno z osobami ocalałymi z Zagłady i miałam problem. Nie wiedziałam, co i jak mam powiedzieć, dlatego, że nie miałam odpowiedniego przygotowania praktycznego. Teoretyczne świetne, ale praktycznego nie.

  Wśród wykładowców znaleźli się wybitni znawcy przedmiotu, nauczyciele akademiccy i eksperci z USA oraz Polski. Podzielili się oni z uczestnikami swą wiedzą o tym, jak uczyć o Zagładzie i z jakich materiałów korzystać.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama