Grają dalej w Pucharze Polski

Piłkarze Ruchu (białe stroje) odprawili z kwitkiem KSZO
Piłkarze Ruchu (białe stroje) odprawili z kwitkiem KSZO Fot. Marzena Bugała
Z czterech drużyn drugoligowych naszego regionu, trzem udało się przejść rundę przedwstępną Pucharu Polski. W grze o to trofeum pozostali: Ruch Radzionków, GKS Tychy, Zagłębie Sosnowiec.

Odpadł Raków Częstochowa, który poległ w Rzeszowie, przegrywając z miejscową Resovią 1:3 (0:3).
Piłkarze Ruchu Radzionków po udanym starcie w lidze, po którym objęli prowadzenie w tabeli, pokazali że również Puchar Polski traktują bardzo poważnie. "Cidry" po dobrym meczu pokonały KSZO Ostrowiec 1:0 (1:0). "Złotą" bramkę zdobył w 16 minucie Adrian Mielec z rzutu wolnego.

Mecz w Radzionkowie oglądał z trybun trener Górnika Zabrze Ryszard Komornicki, który nie był do końca na sparingowym spotkaniu swojego zespołu z ROW Rybnik. KSZO będzie pierwszym rywalem zabrzan w I lidze. Natomiast Ruch w rundzie wstępnej PP zmierzy się z Kolejarzem Stróże, który dopiero po rzutach karnych wyeliminował Nidę Pińczów.

Dwie bramki Mateusza Wróbla w meczu z Unią Tarnów dały przepustkę do następnej rundy piłkarzom GKS Tychy. Pierwszego gola 22-letni napastnik zdobył po podaniu Damiana Czupryny w 19 minucie, przy drugim, sześć minut później, asystował Sylwester Dębowski. W następnej rundzie tyszanie zmierzą się Sandecją Nowy Sącz.

Trudną przeprawę z Miedzą Legnica miało Zagłębie Sosnowiec. Bramkę na wagę awansu strzelił Michał Filipowicz dopiero w 76 minucie. Kolejnym rywalem podopiecznych Piotra Pierścionak będzie Przebój Wolbrom.

Spotkania rundy wstępnej PP odbędą się 12 sierpnia.