Biuro podróży Kolumb z Tychów dostało karę za niedozwolone...

  Biuro podróży Kolumb z Tychów dostało karę za niedozwolone klauzule w umowach

  MT

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Biuro podróży Kolumb z Tychów stosowało postanowienia wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznała, że przedsiębiorca naruszył zbiorowe interesy konsumentów i nałożyła na niego karę w wysokości ponad 1 100 zł.
  Biuro podróży Kolumb z Tychów stosowało postanowienia wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych. Zgodnie z jednym z nich, dopiero w przypadku wzrostu ceny wycieczki o więcej niż 10 proc. konsument mógł wypowiedzieć umowę i odzyskać wpłacone już pieniądze.

  Zgodnie z prawem, gdy zmieniają się istotne warunki umowy (takie jak m.in. cena imprezy czy jej program) konsument może odstąpić od umowy bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

  Ponadto, przedsiębiorca nie zamieszczał w zawieranych umowach informacji o numerze wpisu do właściwego rejestru organizatorów turystyki oraz na temat obowiązku klienta polegającego na poinformowaniu o stwierdzeniu nieprawidłowości podczas wycieczki.

  Decyzja nie jest ostateczna. Przedsiębiorca może się od niej odwołać do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama