Ważne
  Na śląskich miejskich kąpieliskach topless (prawie) legalny

  Na śląskich miejskich kąpieliskach topless (prawie) legalny

  Grażyna Kuźnik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Podczas tych wakacji kobiety po raz pierwszy mogą opalać się na kąpieliskach miejskich bez biustonoszów.
  Strój topless nie jest już wybrykiem nieobyczajnym, uznał niedawno Sąd Okręgowy w Szczecinie.

  Można zdjąć stanik i opalać się wśród innych plażowiczów. Dotychczas sąd mógł za to ukarać kobietę karą grzywny do 1500 zł, naganą lub nawet aresztem. Ale zwolenniczki topless wcale nie wyszły tłumnie na miejskie baseny. Kąpieliska nie zmieniły swoich regulaminów, a policja nie obiecuje, że mandatów nie będzie.


  - Próbowałam opalać się bez górnej części stroju kąpielowego na kąpielisku przy ul. Toszeckiej w Gliwicach, gdzie przychodzi sporo studentów - mówi Agnieszka, studentka politechniki. - Ale ledwo zdjęłam stanik, podeszły dwie panie i powiedziały, że zgłoszą to policji. Są z dziećmi i nie chcą takich widoków. Wolałam z nimi nie dyskutować, chociaż nie wiem, co mi groziło. Słyszałam, że topless jest legalny. Za granicą często tak się opalam.

  Kierownik basenu nie musiał interweniować, ale zastanawia się, co by zrobił w takiej sytuacji.

  - Jeśli topless kogoś by zgorszył, to jednak poprosiłbym panie bez stanika o przeniesienie się gdzie indziej. Chociaż wiem, że nie jest to już wykroczenie. Ale nasz basen naprawdę nie nadaje się na takie opalanie. Nie ma tu zakątków, przychodzi dużo rodzin z dziećmi. Nasz regulamin głosi, że obowiązuje strój kąpielowy, a nie dowolny - tłumaczy Andrzej Krężel, kierownik gliwickiego kąpieliska.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wolniść

   Adi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Proponuje zgorszonym nagim biustem pań zastanowić się czy aby nie gorszy ich nagi owłosiony biust tłustego obleśnego grubasa

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hiszpania....Francja

   hengelsiesqe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ludzie! Przecież jak się czyta fora o plażach we Francji, Hiszpanii czy Portugalii to non stop tam pojawiają się wypowiedzi dziewczyn 14, 15 letnich i niewiele starszych, które jak tylko mogą, to...rozwiń całość

   Ludzie! Przecież jak się czyta fora o plażach we Francji, Hiszpanii czy Portugalii to non stop tam pojawiają się wypowiedzi dziewczyn 14, 15 letnich i niewiele starszych, które jak tylko mogą, to opalają się na tamtejszych plażach bez stanika. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zawsze mogły!

   Jarek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 16

   Opalanie się w toplesie nigdy nie było zakazane. Dodatkowo, topless cieszy się powszechną tolerancją. W praktyce, w Polsce można całkiem swobodnie opalać się w toplesie, bez najmniejszych obaw o...rozwiń całość

   Opalanie się w toplesie nigdy nie było zakazane. Dodatkowo, topless cieszy się powszechną tolerancją. W praktyce, w Polsce można całkiem swobodnie opalać się w toplesie, bez najmniejszych obaw o mandat lub reakcję innych plażowiczów.

   Wbrew temu, co napisano w artykule, wspomniany art. 140, z uwagi na wysoki stopień tolerancji społecznej, wahający się, w zależności od badania: od 72% do 78% zawsze budził kontrowersje prawne jeśli chodzi o jego zastosowanie w stosunku do plażowiczek w toplesie dlatego nigdy wcześniej na jego podstawie nie został wystawiony żaden mandat. Wspomniany, uniewinniający wyrok sądu jedynie potwierdził istniejący stan prawny :-) .

   P.S.
   Przytoczony w artykule wynik badania CBOSu mocno odbiega od wyników pozostałych badań poświęconych temu tematowi, ponieważ nie dotyczy praktycznych sytuacji a jedynie reakcji na zasugerowane w pytaniach rozwiązania zupełnie teoretycznych, nieistniejących w europejskiej rzeczywistości sytuacji i problemów. Nie może być więc cytowany jako praktyczny wskaźnik tolerancji dla toplesu.

   Wypowiedź RPO dotycząca omawianego w artykule przypadku można odnaleźć w tymi miejscu:
   http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,5569323,RPO__topless_na_kapielisku_nie_gorszy_.html

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To żaden problem...

   www.rafalsudol.eu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 30

   Jaki problem wydzielić osobne miejsce dla chcących się opalać topless?
   Rafał Sudoł


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Figa....nie problem

   Hemeges (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Figa nie problem...sam w Internecie widziałem zdjęcia z plaż gdzie pisano "This deck is reserved for topless sunbathing"

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dobry pomysł

   marko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 34

   Wiele lat temu na kąpielisku w WPKiW pojawiła się moja znajoma ze Szwecji i wzbudziła ogromną sensację, bo opalała się topless, ale na szczęście nikt jej nie wyprosił. W wielu krajach to normalne.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   za

   is (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 22

   wpis usunięty za niezgodność z regulaminem

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama