Ważne
  Rybniczanie lekceważą zakaz palenia na przystankach

  Rybniczanie lekceważą zakaz palenia na przystankach

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Była wielka akcja promocyjna, pieniądze wydane na zakup oznakowania i zapowiedzi, że straż miejska będzie ścigać niepokornych. Miało być nowocześnie, a wyszło... jak zwykle.
  Prawie miesiąc temu weszła w życie uchwała rady miasta, która wprowadza strefy wolne od dymu tytoniowego, co w praktyce oznacza zakaz palenia papierosów na przystankach autobusowych w całym mieście. Problem w tym, że palacze nic sobie z nowego przepisu nie robią i wciąż chętnie zaciągają się dymkiem.

  Odkąd zakaz wszedł w życie, straż miejska nie podjęła jeszcze ani jednej interwencji. A palaczy łamiących przepis widać na każdym przystanku.


  - Cieszyłam się, kiedy wprowadzano ten zakaz, ale teraz widzę, że ani mieszkańcy, ani straż miejska nic sobie z niego nie robią. Już kilka razy widziałam, jak strażnicy przechodzili obok osoby palącej na przystanku i nawet nie podeszli, żeby ją upomnieć - mówi Maria Jaworska z Rybnika. Tłumaczenia strażników wydają się dziwne. - Jak dotąd nie wpłynęło do nas żadne takie zgłoszenie, sami też nie podejmowaliśmy takiej interwencji - mówi Dawid Błatoń, rzecznik straży miejskiej.

  Co na to prezydent, który zabiegał o wprowadzenie zakazu? - Nie chcemy radykalnie karać palaczy. Apeluję jednak do mieszkańców, żeby dostosowali się do obowiązującego prawa. Zapewniam, że patrole strażaków będą odtąd zwracać większą uwagę na te kwestie - mówi Fudali. Za palenie w strefie wolnej od dymu, jak na razie tylko teoretycznie, można dostać mandat w wys. 50 zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama