W Częstochowie utrudnienia w ruchu pojazdów

  W Częstochowie utrudnienia w ruchu pojazdów

  Piotr Piesik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Poważne utrudnienia w ruchu pojazdów na ul. Krakowskiej, jednej z najbardziej uczęszczanych ulic w centrum Częstochowy, potrwać mają do końca września.
  Na kilkusetmetrowym odcinku ulicy samochody jeżdżą wahadłowo, w myśl wskazań sygnalizacji świetlnej. Powoduje to długie zatory, w których trzeba czekać co najmniej kilkanaście minut. Dotyczy to również autobusów komunikacji miejskiej.

  Wszystkiemu winna największa w ostatnich latach inwestycja w mieście, czyli budowa ogromnej Galerii Jurajskiej. W tym obiekcie trwają już prace wykończeniowe wnętrz, lecz by klienci mogli dotrzeć do galerii, inwestor - Globe Trade Centre - buduje całkowicie nową ulicę, która nie ma jeszcze swojej nazwy, na razie nazywana jest roboczo Krakowską bis. Prowadzić będzie równolegle do obecnej Krakowskiej. Trwa budowa skrzyżowania obu ulic, i to właśnie powoduje uciążliwe utrudnienia w ruchu.

  Kiedy Krakowska bis będzie już gotowa, Miejski Zarząd Dróg wprowadzi nową organizację ruchu w całym rejonie Galerii Jurajskiej. Obecna ul. Krakowska będzie jednokierunkowa i jechać nią będzie można tylko w kierunku południowym, do skrzyżowania z drogą krajową nr 1. Jeden kierunek ruchu obowiązywać będzie także na Krakowskiej bis, lecz w przeciwną stronę, do galerii handlowej. Gruntownie zmienione mają też być trasy przejazdu linii autobusowych MPK.

  - Trochę się tego boję, bo przecież do galerii będzie jechać całe mnóstwo samochodów. Gdzie tu będzie miejsce dla tych, którzy mieszkają przy Krakowskiej? Choć tak naprawdę wszystko okaże się w praktyce, może te jednokierunkowe ulice to dobry pomysł? - zastanawia się Jan Kucia, mieszkaniec Krakowskiej.
  Między obu ulicami Krakowskimi poprowadzone zostaną dwa lączniki, o ruchu dwukierunkowym. Do Galerii Jurajskiej prowadzić też będzie wygodny zjazd bezpośrednio z jedynki.

  Wszystkie nowe drogi oraz dwa mosty w tym rejonie miasta - za wyjątkiem odcinka ul. Strażackiej liczącego 250 metrów, który remontuje miasto - buduje inwestor galerii. Koszty wyniosą ponad 20 milionów złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama