Ważne
  Tłumy jak nigdy na Tygodniu Kultury Beskidzkiej

  Tłumy jak nigdy na Tygodniu Kultury Beskidzkiej

  Wanda Then

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Estrady trwającego od soboty 46. Tygodnia Kultury Beskidzkiej przyciągają większe niż zazwyczaj tłumy gości. I to nie tylko w Wiśle i Żywcu, ale także w Szczyrku.
  - Amfiteatr jest pełny już przed rozpoczęciem koncertów. Do tej pory tak było w weekendy, w tym roku tak jest codziennie - zapewnia Sabina Bugaj, szefowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji w Szczyrku.

  Dobrym pomysłem okazało się zapowiadanie tego, co wieczorem będzie się działo na estradzie, krótkimi przedpołudniowymi prezentacjami na małej scenie przed Urzędem Miejskim w Szczyrku. Przychodzą tu ludzie, którzy chcą wiedzieć czego spodziewać się na estradzie oraz ci, którzy wieczorem nie mają czasu. Gości TKB przyciągają też kiermasze sztuki ludowej i potrawy regionalne.

  - Nie wyobrażam sobie nie spróbować specjałów kuchni myśliwskiej, z której słynie Szczyrk, czy miodunki beskidzkiej. Fantastyczne są tu również pstrąg, golonka, duszonki, placki ziemniaczane - mówiła nam wczoraj w Szczyrku Janina Bułka z Bielska-Białej.

  Bielszczanie nie mający czasu na wyprawę poza miasto chętnie korzystają z prezentacji organizowanych przy okazji TKB pod patronatem "Polski Dziennika Zachodniego" w Galerii Sfera. Wczoraj o 18.00 zobaczyć tam było można zespół z Kraju Basków, dziś o tej samej porze wystąpi najegzotyczniejsza grupa tegorocznej imprezy, Pelita Harapan z Indonezji.

  Bez wątpienia folklorystycznie najciekawiej jest jednak na estradzie Pod Grojcem w Żywcu, gdzie wczoraj zakończył się Festiwal Folkloru Górali Polskich, a dziś rozpocznie się druga konkursowa część TKB, Międzynarodowe Spotkana Folklorystyczne. O nagrody ubiegać się będzie 18 zespołów, w tym 2 polskie.
  - Od pięciu lat przyjeżdżamy na urlop na Żywiecczyznę właśnie w okresie, gdy odbywa się TKB. To jedyna w swoim rodzaju impreza - zachwalają Małgorzata i Dawid Kalatowie z Piekar Śląskich.
  Tydzień Kultury Beskidzkiej potrwa do niedzieli.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama