Wodzisław Śląski: Wysepka na Rybnickiej drażni kierowców

  Wodzisław Śląski: Wysepka na Rybnickiej drażni kierowców

  Mirosława Książek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zaledwie pięć dni temu nastąpił oficjalny odbiór przebudowanego ponad 2-kilometrowego odcinka Drogi Krajowej nr 78, tymczasem, zdaniem kierowców, jeździ się nią gorzej niż przed remontem.
  Chodzi o wyspę rozdzielającą na sporym fragmencie pasy ruchu o przeciwnych kierunkach. - Wszyscy trąbili, że po remoncie będzie się tu jeździło szybciej, dzięki czemu ruch będzie płynniejszy. Tymczasem teraz nie ma jak wyminąć traktora czy wolnej ciężarówki, bo nie ma miejsca. Robią się zatory większe niż przedtem, bo to przecież główna trasa Rybnik-Chałupki - mówi zdenerwowany Mateusz Widawski, kierowca z Wodzisławia. - Tu było spokojnie dość miejsca na wybudowanie dwóch pasów. Wtedy ruch na pewno by się upłynnił - dodaje.

  W Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która na przebudowę wydała prawie 19 milionów złotych, nie mają sobie nic do zarzucenia. - Natężenie ruchu na tej ulicy nie wskazuje na konieczność wybudowania drogi dwujezdniowej - mówi Dorota Marzyńska, rzecznik katowickiego oddziału GDDKiA. I dodaje, że jezdnia została zwężona celowo, by poprawić bezpieczeństwo. - Z rozmysłem, po dogłębnych analizach, zastosowano rozwiązanie, jakim jest wyspa rozdzielająca. Uniemożliwiony tym samym został manewr wyprzedzania, a dzięki takiemu usytuowaniu wyspy wydzielone zostały miejsca do skrętu w lewo - dodaje rzeczniczka.

  Wprowadzanie trwałych rozdziałów pasów ruchu na drogach jednojezdniowych jest praktyką coraz częściej stosowaną nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

  Urzędnicy z GDDKiA dodają, że zastosowane rozwiązania były konsultowane z przedstawicielami wodzisławskiego magistratu. A tutaj o remoncie wypowiadają się w samych superlatywach. - Znacznie poprawił on bezpieczeństwo użytkowników drogi oraz zdecydowanie polepszył komfort jazdy. Ruch w mieście został usprawniony, udrożniono remontowane skrzyżowania i ronda. Płynność ruchu została zapewniona głównie poprzez przebudowę skrzyżowań, gdzie powstały dodatkowe pasy do skrętu - chwali inwestycję prezydent Mieczysław Kieca.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kto za to płaci

   lex (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   szkoda że takich chodników jakie wybudowano na środku drogi Wodzisław nie ma nawet na rynku! Poszło kasy w brud żeby zadowolić czyjąś chorą ambicję

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niby nowa droga w Wodzisłąwiu Śl.

   TB (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Piszę bo samej mnie denerwuje ta niby nowa droga,nie wiem kto takie brednie wymyślił z tą nową drogą,po co komu dwa chodniki.Po prostu nikt tego dobrze nie przemyślał,że ta droga utrudni tylko...rozwiń całość

   Piszę bo samej mnie denerwuje ta niby nowa droga,nie wiem kto takie brednie wymyślił z tą nową drogą,po co komu dwa chodniki.Po prostu nikt tego dobrze nie przemyślał,że ta droga utrudni tylko jazdę kierowcom.Po prostu nie ma dobrych gospodarzy w Wodzisławiu Śląskim to jest takie moje zdanie.Zepsuć komuś drogi wjazdowe,a potem ich nie naprawić to jest tylko w Polsce bardzo możliwe,a jak się wezwie jakąś komisję to oni mają swoją gadkę tak przygotowaną i jeszcze potrafią ludzi straszyć.Nie wiem po co takie duże pieniądze od kierowców wyciągają,a nic nie ulepszają.Nic już człowieka nie zaszkoczy w tym durnym mieście.Grube ryby tylko patrzą na siebie,a ludźmi wcale się nie przejmują.Takie mamy prawo w Polsce...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama