Finałowe koncerty Tygodnia Kultury Beskidzkiej

  Finałowe koncerty Tygodnia Kultury Beskidzkiej

  Wanda Then

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Delegacja ekwadorskiego zespołu Quitus odebrała nagrodę Grand Prix
  1/4
  przejdź do galerii

  Delegacja ekwadorskiego zespołu Quitus odebrała nagrodę Grand Prix ©Fot. Łukasz Klimaniec

  W zaolziańskim Jabłonkowie tłumy gości bawiły się na Gorolskim Święcie. W Żywcu w sobotę i niedzielę wręczono nagrody laureatom dwóch konkursowych części imprezy. Grand Prix Międzynarodowych Spotkań Artystycznych zdobyła grupa z Ekwadoru. Główną nagrodę Festiwalu Folkloru Górali Polskich, Złote Żywieckie Serce, wytańczył zespół Istebna z Istebnej. 4000 wykonawców tańczyło 9 dni na 5 estradach TKB


  Trwający dziewięć dni Tydzień Kultury Beskidzkiej przyciąga tłumy gości od pierwszego do ostatniego dnia. Jak wstępnie oceniają organizatorzy, w tym toku padł rekord frekwencji. Zbliżająca się zazwyczaj do 200 tysięcy liczba gości została przekroczona. Miała w tym swój udział zapewne pogoda, która jak nigdy dopisała. Żadnego z koncertów ani przedpołudniowych prezentacji nie zakłóciła ulewa, jak działo się to podczas wielu poprzednich edycji. Duże zainteresowanie imprezą, to także dowód, że jej formuła jest wciąż żywa, a zainteresowanie folklorem nie słabnie.

  - Amfiteatr jest pełny już przed rozpoczęciem koncertów. Do tej pory tak było w weekendy, w tym roku również w tygodniu. Nawet wtedy, gdy w programie mamy tylko jeden zespół zagraniczny. To dowód, że widzów interesuje nie tylko egzotyka - zapewniała nas podczas imprezy Sabina Bugaj, szefowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji w Szczyrku.

  Wydarzeniem przekonującym o niezwykłym zainteresowaniu folklorem jest koncert finałowy Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych. Sobotni zakończył się kilka godzin po północy, a mieszczący prawie dwa tysiące osób amfiteatr Pod Grojcem w Żywcu wypełniony był po brzegi od początku do końca.

  - Przyjeżdżamy tu zawsze z rodziną. Atmosfera jest niepowtarzalna. W ciągu kilku godzin zobaczyć można grupy z kilkunastu krajów świata. Takiego widowiska nie można przeoczyć - mówi Janusz Kołek z Bielska-Białej.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama