Po naszej interwencji...

  Po naszej interwencji kasy znów pojawią się na dworcu PKP w Będzinie

  S.Politowska, M. Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kolej nie radzi sobie z obsługą ruchu pasażerskiego w Zagłębiu. Na dworcu w Sosnowcu próżno szukać sieciowego rozkładu jazdy, w tym pociągów InterCity.
  Pasażerowie nie mogą sprawdzić, kiedy i gdzie mogą przesiąść się na kolejny pociąg. Do tego numer telefoniczny na stronach internetowych kolei odsyła do informacji kolejowej, która od kilku miesięcy tu po prostu nie istnieje.

  Podobnie jest w Będzinie. Tam na wydzierżawionym przez miasto dworcu od 1,5 miesiąca czekają pomieszczenia, w których na nowo mogłyby pojawić się kasy biletowe. Na razie pasażerowie muszą gonić w pociągach konduktorów, by podróżować legalnie.


  Problem braku kas i rozkładów jazdy na będzińskim dworcu opisywaliśmy w nr 177 PDZ, z 30 lipca br. i dopiero po naszej interwencji okazało się, że kasy biletowe jednak się pojawią. Kolej tłumaczy całe zamieszanie remontem budynku i tym, że nie wiedziała o konieczności ponownego podpisania umowy z miastem, by kasjerki mogły obsługiwać podróżnych.

  - Czekamy tylko na podpisanie umowy dzierżawy z miastem i kasy na pewno się pojawią - zapewnia Barbara Szczerek ze Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych PKP.

  W będzińskim Urzędzie Miasta dowiedzieliśmy się, że remont jest już dawno zakończony i żadnych problemów z rozpoczęciem działalności kas być tam nie powinno.

  - Zarządca dworca PKP w Będzinie, którym jest MZBM, poinformował PKP Nieruchomości o spełnieniu wymogów i tym, że możliwe jest przekazanie przebudowanych i wyremontowanych pomieszczeń dla pracowników kas. Miasto zakończyło już remont i pracownicy do swej dyspozycji będą mieli oprócz pomieszczeń kasowych również pełne zaplecze socjalne z kuchnią i toaletami. Z informacji, które mamy, kasy na dworcu mają być czynne od września tego roku - mówi Marzena Karolczyk, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Będzinie.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama